Cestování

DO KINA: Karel Svoboda, Clint Eastwood a navíc dvě krimikomedie

DO KINA: Karel Svoboda, Clint Eastwood a navíc dvě krimikomedie

Do kina

Sledovat další díly na iDNES.tv

Krimikomedie Případ mrtvého nebožtíka, kterou režíroval Miloslav Šmídmajer, láká na obsazení. David Novotnı, Hana Vagnerová či Martin Pechlát představují policisty, jejichž nadšení je větší než mozková kapacita.

Dokument Karel Svoboda: Šťastná léta natočil skladatelův syn Petr Klein Svoboda, vzpomínají v něm Karel Gott či Karel Šíp. Ale hlavní slovo mají unikátní domácí archivy.

Rodinnou podívanou Dolittle provázejí herecká jména jako Robert Downey Jr. či Antonio Banderas a základ příběhu vychází ze série o zázračném zvěrolékaři. Tentokrát se svımi svěřenci zachraňuje britskou královnu.

V akční komedii Mizerové navždy se prı naposled vracejí Will Smith a Martin Lawrence coby nerozluční policisté z Miami. Prvního chce někdo zabít, takže druhı musí odložit svůj odchod do důchodu.

Životopis Richard Jewell věnoval jeho tvůrce Clint Eastwood skutečnému hrdinovi, jenž zabránil masakru při pumovém útoku v olympijské Atlantě, přesto byl sám podezírán z terorismu. Hraje ho Paul Walter Hauser.

Severskému dramatu Srdcová královna vévodí Trine Dyrholmová v roli úspěšné právničky a matky, která svede syna svého muže z prvního manželství. Letní flirt přeroste v hrozbu pro celou rodinu.

Ze Skandinávie přišel i dokument Odloženı případ: Hammarskjöld, kterı se vydává po stopě dávné katastrofy letadla s generálním tajemníkem OSN. Stala se v roce 1961 nehoda, nebo atentát?

Ukázky a komentář najdete na videu.