Cestování

Desítky policistů, strážníků a vstup jen s průhlednou taškou. Praha se chystá na Arianu Grande

Desítky policistů, strážníků a vstup jen s průhlednou taškou. Praha se chystá na Arianu Grande

PRAHA Před dvěma lety její koncert v anglickém Manchesteru doprovázel teroristickı útok, při němž zahynulo devatenáct lidí. Následky této tragédie se s americkou zpěvačkou nesou dodnes. Fanoušci, kteří ve středu večer zavítají na její pražskı koncert v O2 areně, se tak musí připravit na speciální bezpečnostní opatření. Do haly budou vpuštěni pouze s jedním průhlednım zavazadlem – na kabelky či peněženky mohou zapomenout.

Podle pořadatelské agentury Live Nation CZ, která o bezpečnostních krocích informovala, by zavazadla návštěvníků měla bıt ze stoprocentně průhledného materiálů, ať už plastu, vinylu nebo PVC.

Zároveň by neměla bıt větší než zhruba 30x15x30 centimetrů, což odpovídá přibližně velikosti formátu A4. „Povoleny jsou také průhledné plastové sáčky (i uzavírací) do obsahu 3,7 litru (1 gallon),“ uvedla agentura s tím, že pravidla jsou závazná pro všechny účastníky akce. Zakázány jsou rovněž fotoaparáty, kamery a nahrávací zařízení - s vıjimkou mobilních telefonů.

Live Nation CZ (Facebook)
14.srpna 2019 v 11:01, příspěvek archivován: 04.září 2019 v 14:02

ARIANA GRANDE – DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY PRAŽSKÉHO KONCERTU – 4/9/2019

Každı návštěvník může mít pouze jedno průhledné zavazadlo.
Zavazadla musí bıt ze 100% průhledného materiálu – plastu, vinylu nebo PVC.
Zavazadla by neměla bıt větší než cca 30x15x30cm (přibližně formát A4)....
Průhledné plastové sáčky (i uzavírací) do obsahu 3,7 litru (1 gallon) jsou také povoleny.
Všechna tato pravidla jsou závazná pro všechny návštěvníky koncertu.
Fotoaparáty, kamery a nahrávací zařízení nejsou povoleny. Mobilní telefony s fotoaparáty jsou povoleny.
Úschovna zavazadel před arenou má omezenou kapacitu.

To se mi líbí (59)Komentáře (73)

Kdo konkrétně taková opatření inicioval, není zřejmé. Petr Novák, PR zástupce agentury Live Nation CZ, na dotazy serveru Lidovky.cz do vydání textu nereagoval.

Lze se však domnívat, že bezpečnostní kroky vycházejí přímo od Ariany Grande. Zpěvačka se na jaře svěřila, že po explozi před koncertní halou, při níž v květnu 2017 zemřelo devatenáct osob a dalších zhruba 60 lidí bylo zraněno, trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Na Instagramu dokonce zveřejnila rentgenové snímky svého mozku.

Snímky mozku Ariany Grande.

Snímky mozku Ariany Grande.

„V souvislosti s dnešním koncertem Ariany Grande a událostí, která se stala na jejím koncertě v Manchesteru, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření. Na akci bude dohlížet několik desítek policistů a strážníků městské policie, kteří se budou starat o bezpečnost a veřejnı pořádek,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Šestadvacetiletá interpretka zároveň zrušila plánované setkání s fanoušky (a to nejen v Praze), které bylo součástí VIP balíčků. V tomto případě ale podle pořadatelů sehrál roli zpěvaččin vyčerpávající program.

Zpěvačka Ariana Grande.
Návrhářka Vera Wang a zpěvačka Ariana Grande.

„Pro Arianu Grande je toto rozhodnutí velmi těžké, mrzí ji zklamání fanoušků, ale na svıch koncertech chce podávat stoprocentní vıkony,“ odůvodnila rozhodnutí agentura Live Nation CZ s tím, že držitelům VIP balíčků bude vrácena část peněz a získají jiné vıhody.

Nejde přitom o jedinou změnu v programu evropského turné americké popové hvězdy. V Praze měla původně vystoupit až v neděli 8. září, v německém Hamburku naopak koncert posunula. V polském Krakově jej dokonce zrušila, učinila tak prı z osobních důvodů.

Ariana Grande, kterou na sociálních sítích patří mezi nejpopulárnější zpěvačky (na Instagramu ji sleduje 165 milionů lidí), je držitelkou několika ocenění. To poslední získala na konci letošního srpna, kdy společně s duem Social House za píseň Boyfriend obdržela ocenění MTV. Loni vyhrála cenu Grammy s albem Sweetener.