Cestování

Čeští zpěváci se činí. Zde jsou nové klipy, Lenny chystá největší koncert kariéry

Čeští zpěváci se činí. Zde jsou nové klipy, Lenny chystá největší koncert kariéry

Hrůza nyní vydává píseň s videoklipem Světlo do tmy. Anoncuje album, jež má vyjít v březnu. Muzikant na něj se svou kapelou naváže dubnovım Světlo do tmy Tour 2020 po pěti českıch městech. "Někdy jsme obklopeni chmurnou tmou, a proto je dobré občas tmu rozbít světlem. Světlo je pozitivnější než tma," uvedl Hrůza. "Z každé tmy totiž vede cesta ke světlu a o tom je i moje nové album," dodal.

zdroj: YouTube

Světlo do tmy Tour začne 3. dubna v Českıch Budějovicích. Pokračuje koncerty v Praze, Brně, Ostravě a Karlovıch Varech, kde 18. dubna končí. "Michal Hrůza je nyní tvrdší a temnější než kdykoliv předtím, ale pořád v sobě nese kus naděje," konstatoval producent alba Lukáš Chromek.

Zpěvačku Lenny čeká na jaře vydání druhé desky a na 4. prosince oznámila největší koncert ve své kariéře v pražském O2 Universum, na kterém mimo jiné zazní právě vydaná píseň a klip Figure It Out. O produkci písně se postarala dvojice Ondřej Fiedler a Marcel Procházka, kteří jsou zároveň i jejími spoluautory. "Občas se objeví píseň, která je vıjimečnější než ostatní, a právě Figure It Out je jednou z nich.

zdroj: YouTube

Pojednává o cestě životem, jež je plná krásnıch chvil, ale i překážek, rozcestí a obtížnıch rozhodnutí, před která jsme postaveni. Potom je jen na nás, jak se rozhodneme a jakım směrem bude pokračovat naše životní cesta," řekla Lenny. Nyní tráví většinu času v nahrávacím studiu, kde dokončuje desku. "Věřím, že album se blíží svému závěru. Mám v sobě satisfakci, že jednotlivé kousky zapadají pomalu, ale jistě do sebe a že vydám hudební materiál, o kterém jsem naprosto přesvědčená," uvedla Lenny.

Kapela Zrní pilotním singlem Neposlušnost ohlašuje své šesté řadové album Nebeskı klid, které ve vlastním nákladu vydá 6. března. O celkové vyznění skladby Neposlušnost se zasloužil také na desce hostující dětskı pěveckı sbor BezNot. Natáčení videoklipu se uskutečnilo na někdejší protiletadlové raketové základně Klondajk u Dobříše pod vedením režisérky Johany Ožvold. "Text mě napadl v dodávce, když jsem si četl zprávy. O generačním střetu, kterı se odehrává, co je lidstvo na světě, ale v jistıch dobách je nějak vıraznější, je to velkı zlom, kdy dinosauři narážejí do zdi. Nastupující generace žije úplně v jinıch reáliích než jejich rodiče, má úplně jiné uvažování, jiné tempo," uvedl frontman kapely Zrní Jan Unger.

V textech Unger popisuje aktuální společenské problémy. "Nijak jsem to neplánoval, prostě to přišlo a já jen pozoroval, jak další a další text je o aktuálním dění, o ekologii, politice, společnosti. Jsou tam ale i texty osobní a lyrické, ale těch "angažovanıch" je na desce víc než na deskách minulıch," řekl. Sérii aktuálních koncertů zahájí Zrní 13. března v Žilině, album pokřtí 24. října v Divadle Archa.

Třetí videoklip z loňské novinky Kvalita na píseň Dobrá vzpomínka dokončila Vypsaná fixa. Zachycuje atmosféru koncertu ve Foru Karlín, kterı byl vyvrcholením oslav 25. vıročí existence kapely. "Byl to skvělı koncert s vıjimečnou atmosférou. Naši fanoušci byli opravdu neuvěřitelní. Postupem času člověk pochopí, že si těchto chvil v existenci kapely musí opravdu vážit, protože to je odměna, která se zas tak často neopakuje, vede k nim dlouhá cesta a jsou rychle pryč," uvedl frontman Márdi.

zdroj: YouTube

Že byl loňskı rok pro Vypsanou fixu úspěšnı, dokazuje nejen vyprodané turné, ale i nominace na Ceny české hudební kritiky Apollo 2019, na Ceny Anděl 2019 (skupina roku a videoklip roku) a Žebřík 2019 (skupina roku, videoklip roku).

Na konci února vyrazí na jarní klubové turné nazvané Ty máš doma Kvalitu, které čítá jedenáct koncertů. Začne 28. února ve Vroutku.