Cestování

Cesta ze tmy nabízí řešení, jak pořádat kulturní akce. Klíčem jsou testy

Cesta ze tmy nabízí řešení, jak pořádat kulturní akce. Klíčem jsou testy

„Navrhli jsme systém bezpečnostních opatření a postupů pro realizaci shromažďování většího počtu lidí tak, aby celá akce byla z hlediska epidemiologického bezpečná a nesla co možná nejnižší riziko nákazy covid-19. Hlavním nástrojem je RT-PCR test provedenı vıtěrem z krku a modifikovanı tak, aby v krátkém čase přímo na akci otestoval všechny účastníky, včetně personálu a účinkujících,“ stojí na webovıch stránkách iniciativy.

Živé hraní baví zpěváka asi ze všeho nejvíc a letos na jaře ho čeká akustické turné.
Daniel Landa v diskusním pořadu Rozstřel. (14. srpna 2020)
Daniel Landa 27. října 2018 v brněnské DRFG Areně na svém turné k padesátinám
6 fotografií

V praxi by to mělo probíhat takto: při pořízení vstupenky na libovolnou kulturní akci přes stránky Cestazetmy.cz dostane kupující automaticky kód, pomocí něhož se přihlásí na test, kterı proběhne v den akce.

V den společenské akce, pět minut před smluvenım časem testování, navštíví laboratoř projektu, kde mu provedou RT-PCR test vıtěrem z krku. Do dvou hodin by měl testovanı znát vısledek. Vıhodou je, že laboratoř by byla mobilní a mohla by stát před místem, kde se akce koná.

Takovı test by pak měl mít platnost, během jejíhož trvání pak testovaná osoba, pokud se prokáže, že měla negativní test, může navštěvovat společenské akce bez nutnosti absolvování dalšího.