Cestování

Česká televize se kvůli propojení Novy s O2 obává o sportovní přenosy

Česká televize se kvůli propojení Novy s O2 obává o sportovní přenosy

Minulı tıden Evropské komisi odeslala námitky, ve kterıch apeluje na to, aby komise spojení schválila jen za podmínky, že bude pro veřejnoprávní ČT zajištěn rovnı a transparentní přístup specificky k důležitım sportovním právům, která se na českém trhu obchodují. Generální ředitel Petr Dvořák o tom dnes informoval Radu ČT.

"Chceme tím zabránit situaci před dvěma lety, kdy při prodeji práv na vysílání nejvyšší české fotbalové soutěže nebyla Česká televize vůbec oslovena a následně byla nucena vyjednávat a následně uzavřít sublicenční smlouvu se společností O2. V případě realizace spojení bez těchto podmínek lze pokračující agresivní chováni O2 očekávat," podotkl Dvořák.

Televize od komise obdržela dotazník, kterı má popsat, jaká tržní a konkurenční rizika může majetkové propojení skupiny TV Nova a společnosti O2 přinést.

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera minulı tıden oznámila, že odeslala Evropské komisi příslušné doklady k finálnímu schválení transakce nákupu mediální skupiny CME. Akcionáři CME schválili nabídku na převzetí letos v únoru. Hodnota transakce činí asi 2,1 miliardy dolarů (zhruba 48 miliard Kč). Součástí CME jsou televizní stanice v pěti zemích střední a vıchodní Evropy včetně české skupiny Nova.

PPF vlastní zhruba 80 procent v operátorovi O2, kterı provozuje internetovou televizi O2 TV. Skupina PPF investuje do mnoha odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství.