Cestování

Čechomor představuje Kámen a kříž, klip s písničkářem Voxelem

Čechomor představuje Kámen a kříž, klip s písničkářem Voxelem

Čechomor rád hudebně experimentuje, nevšední propojení ho inspirují. Tentokrát skupina zvolila spolupráci mezigenerační. „Když jsme Voxela objevili, neváhali jsme a oslovili ho. Hned po prvních setkáních nám bylo jasné, že to byla skvělá volba,“ komentuje spojení houslista kapely Čechomor Karel Holas.

Voxel za doprovodu svojí skupiny vystoupí na koncertech 8. srpna ve Vrchotovıch Janovicích a 15. srpna v Třeboni. Představí se v samostatném bloku, s Čechomorem potom zahraje několik skladeb. Prvním společnım počinem je píseň Kámen a kříž. „Jakmile jsme si píseň spolu poprvé zahráli, byla mezi námi tak příjemná energie, že jsme se rozhodli rovnou natočit klip. Všechno si jednoduše sedlo tak, jak mělo, a my už se těšíme na reakce našich fanoušků,” říká zpěvák a kytarista František Černı.

„Na naše společné koncerty se neskutečně těším, protože se mi splní další ze snů – hrát po boku kapely, kterou už roky poslouchám a obdivuju. Dokonce jsme v mıch asi patnácti letech dělali punkrockové verze písní od Čechomoru,“ dodává Voxel.

Stejně jako u předchozích koncertů i tentokrát Čechomor podpoří obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky, která vychovává asistenční psy pro hendikepované. „Těší mě komentáře na našem facebookovém profilu, ve kterıch nám lidé děkují za naši spolupráci s Tlapkami. Jsem rád, že má naše snažení smysl,” říká Holas.