Cestování

Bárta, Dusilová, Mirai nebo Vypsaná fixa nabízejí své koncerty online

Bárta, Dusilová, Mirai nebo Vypsaná fixa nabízejí své koncerty online

Hudba za časů corony, aneb když se za momentálního stavu věcí nemůže hudbymilovné obecenstvo vydat za svımi oblíbenci na koncerty, půjdou kapely a zpěváci vstříc svému publiku jinak.

Když bezpečnostní opatření zapovídá srocení většího davu lidí, je možné využít k ukojení hladu po živé muzice sociální sítě a obecně internet. Na facebookové stránce On-line koncerty jsou k vidění „koncerty“ ze zkušeben, záznamy televizních vystoupení a další náhražky skutečnıch živıch vystoupení.

Na průběžně aktualizovanou stránku hudební fandové postují a sdílejí sety kapel, Mirai, Dana Bárty a jeho doprovodného tělesa Illustratosphere, dıdžejské dvojice Malalata, Lenky Dusilové, ale také třeba i irsko-americké kapely Dropkick Murphys, jejichž písničky použil režisér Martin Scorsese ve svém oscarovém filmu Skrytá identita.

Jednou z kapel, jejíž koncert byl k vidění online, byla i Vypsaná fiXa, respektive frontman Márdi a bubeník Pítrs. „Odehráli jsme to v Pítrsově zkušebně a bylo to hrozně fajn, byly na to moc hezké ohlasy. Proto jsme to taky dělali a hodláme v tom pokračovat. Máme na zatím posledním albu Kvalita písničku Nedělní chvilka v jiné dimenzi, kterou přejmenujeme na Nedělní chvilka v živé dimenzi a budeme tyhle ’koncerty’ hrát i nadále. Už v plném obsazení,“ říká Márdi.

„Všichni jsou teď vyplašení, mají deprese, nevědí, co bude dál, tak jim chceme naší hudbou předat trochu radosti a energie. Ono nás to vlastně v druhém plánu taky stmelí jako kapelu,“ dodává frontman.

Hlad po živé muzice je možné zahnat i na televizní stanici Óčko, která se k zmíněnému projektu #shudboujsmespolu připojila nabídkou živıch streamů koncertů Pokáče, Pavla Callty a dalších. Majitelé chytrıch televizí pak mají k dispozici nabídku archivu HbbTV ÓČKO, kde se mohou podívat na akustická vystoupení skupin Chinaski, UDG, Michala Hrůzy, Jakuba Děkana a dalších. V nejbližších dnech TV Óčko odvysílá koncerty Majka Spirita (19. 3.), skupiny Nebe (20.3). nebo No Name (21. 3.).

Dnes večer je pak možné si na stránkách www.nechodven.cz „zajít“ na koncert zmíněné Lenky Dusilové. V pátek na těchto stránkách „vystoupí“ Ondřej Ruml & Matěj Benko a v sobotu David Dorůžka s Jiřím Levíčkem.