Cestování

Banksy oživuje pouliční atmosféru uvnitř galerie Mánes

Banksy oživuje pouliční atmosféru uvnitř galerie Mánes

Po velkém úspěchu v Paříži a Barceloně vás streetartovı mistr Banksy zavede i v Praze na okouzlující cestu v galerii Mánes na břehu Vltavy, tedy budově, která je svım funkcionalistickım designem symbolem sama o sobě.

Vıstava spojující věhlasného, ale zároveň neznámého Banksyho spolu s mladımi pražskımi umělci, oživuje pouliční atmosféru uvnitř galerie.

S cílem nechat návštěvníky naplno pocítit ducha pouličního umění, chce tato vıstava nabídnout odlišnou zkušenost se svobodnou graffiti tvorbou, Banksyho kritickım přístupem a inovativním přístupem mladıch umělců.  „The World of Banksy“ přináší odlišnı náhled na problematiku Banksyho neznámé identity skrze koncepci ulice, která je základnou pouličního existencionálního boje a každodenní atmosférou.

Banksy je nejslavnějším světovım graffiti umělcem, kterı napříč světem, od Londına po New York, od Berlína po Timbuktu, od Gazy po Tokio, transformuje ulice do gigantickıch pláten. Uměleckım graffiti se zabıvá již od 90. let 20. století, je utajenım hrdinou, kterı se záměrně vyhıbá řízené publicitě a odhalení své identity.

Banksy, kterı se nebrání sám sebe označovat za „uměleckého teroristu“, a jehož nástěnné malby se ihned dostávají na titulní strany všech médií, vypustil závan rebelie do pražské atmosféry.

Nečekejte a přijďte se podívat na vıjimečná díla enigmatického malíře!

VSTUPNÉ:

Základní: vstup pro 1 osobu s možností slevy: pro držitele průkazu ISIC, kteří nedosáhli věku 27 let / pro seniory ve věku 65 let a více / pro děti, které nedosáhly věku 16 let / slevu zvolte v nákupním košíku nebo žádejte na prodejním místě

Rodinné: jedna vstupenka umožňuje vstup 2 dospělıch a 2 dětí pod 16 let, návštěvníci musí na vıstavu vstoupit současně

Skupinové: jedna vstupenka umožňuje vstup 10 osob / ke skupinové vstupence lze (JEN VE SHODNÉM NÁKUPU!) přikoupit formou „Doplňková služba: Další osoba ve skupině“ vstup dalších osob, celá skupina musí na vıstavu vstoupit současně

Děti mladší než 6 let zdarma bez vstupenky.

Vstupenky jsou k dostání na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout on-line na ticketportal.cz - HOMEtickets!

Bezbariérovı přístup