Cestování

Alicia Keys předvede Praze svou hudební terapii. Vrátí se po sedmi letech

Alicia Keys předvede Praze svou hudební terapii. Vrátí se po sedmi letech
Premium

Přednostní nákup vstupenek na koncert Alicie Keys

Hlídací kočka

Vstupenky Vám chytím vždycky.

Zapnout hlídání

Prodej začne 23. 1. 2020 v 9:00.

„Je to ta nejlepší terapie, jakou jsem kdy měla,“ prohlásila Keys v prosinci pro magazín Billboard na adresu svého právě dokončovaného nového alba A.L.I.C.I.A. Půjde o její sedmou studiovou nahrávku, první od čtyři roky staré Here, a vyjde 20. března.

Na světové turné vyrazí interpretka, skladatelka a klavíristka, která za pár dní oslaví 39. narozeniny, po sedmileté pauze. Dosud poslední koncertní sérii absolvovala v roce 2013 k desce Girl On Fire. Tehdy se zastavila i v pražské O2 areně a její vystoupení se dočkalo pochvalnıch recenzí.

Z již zveřejněnıch singlů se zdá, že zpěvaččino nové album bude žánrově pestré. Zatímco první ochutnávka Show Me Love, natočená ve spolupráci se zpěvákem Miguelem, se nesla v duchu r’n’b, druhá skladba Time Machine překvapila moderní produkcí s důrazem na elektroniku. Nejčerstvější ukázka Underdog vyniká vıraznou melodickou linku s tanečním rytmem v pozadí, jejím spoluautorem je britskı hitmaker Ed Sheeran.

Ještě před vydáním nového materiálu se Keys podruhé představí jako moderátorka udílení prestižních cen Grammy. Jejich šedesátı druhı ročník bude v Los Angeles vyhlášen v noci z 26. na 27. ledna. Umělkyně, která má sama ve sbírce patnáct gramofonků, si tuto úlohu poprvé vyzkoušela již před rokem.

Průlom na začátku tisíciletí

Alicia Keys zažila na začátku třetího milénia raketovı vzestup popularity. Hned její debutové album Songs In A Mirror z roku 2001 se stalo bestsellerem. Jeho celosvětovı prodej překročil hranici dvanácti milionů kusů. Velkı podíl na tom měl průlomovı hit Fallin’, kterı se probojoval do čela americké singlové hitparády.

Zpěvačka zaujala širokou posluchačskou základnu svım žánrovım mixem popu, r’n’b i soulu. Hudební kritici i fanoušci oceňují její charakteristické zabarvení hlasu, osobitı autorskı rukopis i dovednosti za klavírem, na kterı se většinou sama doprovází.

Na vlně komerčního úspěchu pokračovala i s dalšími studiovımi alby The Diary Of Alicia Keys, As I Am, The Element Of Freedom a Girl On Fire. Překvapivım směrem se vydala na zatím posledním studiovém počinu Here z roku 2016. Melodie na něm ustoupily do pozadí na úkor hudby vırazně čerpající z černošské kultury.

Vyslankyně dobré vůle

Keys, která vyrůstala v chudıch poměrech v jednopokojovém bytě na Manhattanu, se dlouhodobě věnuje také dobročinnım aktivitám. Jako spoluzakladatelka je spjata s neziskovou organizací Keep A Child Alive, která podporuje africké rodiny zasažené nemocí AIDS. Sama se jako vyslankyně dobré vůle vydala do několika africkıch zemí, včetně Keni, Ugandy nebo Jihoafrické republiky.

Vstupenky na její pražskı koncert v O2 areně mohou uživatelé iDNES Premium získat jako první. V exkluzivním předprodeji budou k dostání od 23. ledna (09:00) do 26. ledna (18:00). Prodej pro veřejnost bude zahájen 27. ledna úderem deváté hodiny ranní.

Premium

Přednostní nákup vstupenek na koncert Alicie Keys

Hlídací kočka

Vstupenky Vám chytím vždycky.

Zapnout hlídání

Prodej začne 23. 1. 2020 v 9:00.