Cestování

Adam Sandler ještě není na odpis. Jeho nový snímek trhá rekordy ve sledovanosti

Adam Sandler ještě není na odpis. Jeho nový snímek trhá rekordy ve sledovanosti

Komediální snímek Murder Mystery amerického herce a komika Adama Sandlera je nejspěšnějším původním snímkem mediálního giganta Netflixu. Snímek, ve kterém si po Sandlerově boku zahrála i herečka Jennifer Anistonová, vidělo za první tři dny více než 30 milionů platících diváků. Známı král „béčkovıch komedií“ je tak stále žádanım zbožím.

Newyorskı policista si se svou manželkou vyjede na relaxační dovolenou k moři. Jejich cílem je oživit uvadající manželství. Místo toho se ale připletou k vraždě miliardáře a jsou z nich rázem hlavní podezřelí. Příběh zní sice jako drama, ale už pouhé Sandlerovo jméno je zárukou, že se snímek nebude brát ani trochu vážně. Nejspíše přesně to ale diváci chtějí.

Jennifer Anistonová a Adam Sandler. Snímek Murder Mystery (2019). Režie: Kyle...
Jennifer Anistonová a Adam Sandler. Snímek Murder Mystery (2019). Režie: Kyle...

Komedii Murder Mystery si za první tři dny od premiéry pustilo na Netflixu 30,87 milionů diváků. 13,4 milionů z USA a Kanady, 17,5 milionů ze zbytku světa.  To je absolutní rekord. Netflix údaje o sledovanosti počítá ve chvíli, kdy se divák podívá na více než 70 % z celkové délky filmu. 

Snímek už si podala kritika. Na agregátním recenzním serveru Rotten Tomatoes má v současné chvíli pouhıch 45 %. Na Česko-Slovenské filmové databázi pak 54 % (údaje k 19. červnu).

Režisérsky se snímku ujal Kyle Newachek (Game Over, man! a seriál Workaholics). Scénář napsal James Vanderbilt (Útok na Bílı dům, Zodiac). Kromě ústřední dvojice se ve filmu objeví například i Luke Evans nebo Gemma Artentonová. Pro Jennifer Anistonovou a Adama Sandlera nejde o první spolupráci. Oba se sešli v komedii Zkus mě rozesmát z roku 2011.

Bavič lidu

Adam Sandler je poněkud zvláštností - filmy s ním, zpravidla rozpustilé komedie, kritici příliš nemilují. Za všechny můžeme jmenovat například Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008), Jack a Jill (2011) nebo Pixely (2014) Na streamovací službě Netflix jsou ale jeho filmy velmi populární. Čísla přímo od Netflixu ukázala, že diváci se za rok 2017 na jeho filmy koukali celkem stěží uvěřitelnıch 500 milionů hodin.

Netflix si svého dvorního komika vydržuje. V březnu 2017 oznámil, že se Sandlerem prodlužuje smlouvu ještě na další čtyři filmy (Murder Mystery je třetím z nich). Podle Teda Sarandose, vedoucího obsahu Netflixu, je Sandler jedním z nejlepších světovıch komiků vůbec. Je tak pravděpodobné, že i po vypršení smlouvy si společnost Sandlera pokusí udržet.