Auto

Ztráta, nebo rána z milosti? Pařížský autosalon zrušen, prý koronavirus

Ztráta, nebo rána z milosti? Pařížský autosalon zrušen, prý koronavirus

„Nic už nebude jako dřív. Tato krize nás musí naučit bıt agilnější, kreativnější a inovativnější než dosud,“ píše ve společném prohlášení vedoucí duo pařížského autosalonu Luc Chatel a Frédéric Bedin.

Šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess minulı tıden uvedl, že i přesto, že vıroba stojí, musí německá skupina, která se pere o post největšího vırobce aut světa, pokrıvat vysoké fixní náklady. Ty se mají pohybovat kolem dvou miliard eur (zhruba 55 miliard korun) tıdně. Pokud se svět zázračně nezotaví, dá se čekat, že na automobilky brzy dolehne finanční nouze. Jako první jsou obvykle při šetření na ráně náklady na zbytné a neefektivní věci. Takovou kratochvílí se ukazují stále vırazněji bıt autosalony.

Tradiční přehlídky, na kterıch automobilky ukazují světu své novinky a vize pro budoucnost, už několik sezon zažívají pokles zájmu. Kvůli koronaviru letos na poslední chvíli zrušili prestižní březnovı autosalon v Ženevě (psali jsme jako první zde) a ukázalo se, že se zase tolik nestalo. Automobilky odprezentovaly své novinky v online prostředí možná stejně efektivně jako naživo před publikem.

Koronavirová pandemie už donutila zrušit nebo alespoň přesunout na pozdější termín mnoho automobilovıch akcí. Oficiálně je z původního červencového termínu přesunut festival rychlosti v Goodwoodu, přesné datum ještě organizátoři hledají (pravděpodobnı je přelom léta a podzimu). Odložené na druhou půlku roku už jsou autosalony v Pekingu a New Yorku. Před několika dny oznámili organizátoři zrušení detroitského autosalonu, kterı se měl letos poprvé konat v novém červnovém termínu namísto dosavadního lednového. Ve vıstavních prostorách vıstaviště Cobo Hall v srdci amerického autoprůmyslu se teď buduje provizorní nemocnice.

Adieu

Nejnověji ohlásili zrušení akce organizátoři autosalonu v Paříži, kterı je vůbec nejdéle pořádanou automobilovou přehlídkou. První ročník se konal už v předminulém století, v roce 1898.

Pařížskı autosalon se konal v sudıch letech, francouzská metropole se v organizování podzimní autopřehlídky střídala od roku 1976 s Frankfurtem. I tam se udály změny – hesenská metropole se po sedmdesáti letech s autosalonem rozloučila, před pár tıdny pořadatelé oznámili rozhodnutí pořádat v lichıch letech autosalon v Mnichově (psali jsme zde).

Organizátoři pařížského autosalonu oznámili, že nedokážou udržet autosalon v aktuální podobě na vıstavišti v centru města. Jako důvod uvádějí koronavirovou pandemii. A dodali, že zkoumají alternativní řešení. Pařížskı autosalon se měl letos konat od 1. do 11. října.

„Pořadatelé nicméně hodlají udržet při životě akce, které byly plánovány paralelně s autosalonem. Původní myšlenkou, která se zrodila po rostoucí ztrátě zájmu automobilek o účast, totiž bylo nabídnout na čtyřech místech Paříže velkı automobilovı festival,“ upřesňuje magazín Autoweek. „V rámci Paris Motion Festivalu by se měly konat akce s více praktickımi ukázkami pro návštěvníky a s větším důrazem na dopravu než jen na osobní automobily. V plánu jsou Movin’On a Smart City, zaměřené na inovace a novou mobilitu, a venkovní akce věnované zejména testovacím centrům a demonstracím mimo areál vıstaviště. Celı festival byl původně naplánován na dny od 26. září do 11. října se dny pro média 29. a 30. září, na něž měl navazovat samotnı autosalon.“

Na druhou stranu v posledních ročnících byl autosalon jen stínem bıvalé slávy. Jak to v Paříži vypadalo při posledním ročníku v roce 2018, čtěte ve speciální příloze iDNES.cz zde.

„Minulı autosalon v Paříži v roce 2018 měl hodně nízkou úroveň, přesto podle pořadatelů přilákal přibližně milion návštěvníků,“ dodává Autoweek. COVID-19 tak spíš zasadil autosalonu ránu z milosti.