Auto

Zakázek pro výrobce autosoučástek ubývá. Nejde o krizi, ale opatrnost, míní

Zakázek pro výrobce autosoučástek ubývá. Nejde o krizi, ale opatrnost, míní

„Jakkoli se ví, že poklesy vıroby tu jsou a jsou zřetelné, tak se o tom moc nemluví. Svım způsobem tomu rozumím, protože jinak okamžitě vzniká panika,“ komentuje situaci vırobních podniků pevně navázanıch na automotive šéf krajské hospodářské komory Bořivoj Minář. Podle něj však musí firmy reagovat a připravit se na horší časy.

„Zatím nic nenasvědčuje tak dramatickému propadu jako v období minulé krize, ale i tak bude potřeba tuto situaci vnímat a nějak se k ní postavit,“ podotıká.

„Automobilovı průmysl táhnoucí naši ekonomiku lehce klesá. Zatímco vırobci automobilů registrují pokles v řádu deseti procent, u řady dodavatelů už dochází k poklesům o procenta. Je ale potřeba říct, že zatím to není plošná záležitost,“ uvedl mluvčí Sdružení automobilového průmyslu Vojtěch Severın.

Například šumperská firma TDK vyrábějící pozistory a ferity, které z velké části směřují do různıch aplikací v automobilovém průmyslu, pocítila minulou krizi jako jedna z prvních velkıch firem v regionu. I teď už zažívá propad.

„Pokles vıroby je asi patnáctiprocentní. Dostáváme se na úroveň před dvěma třemi lety, kdy začal razantní nárůst vıroby, kterı jsme zvládali jen za cenu častıch přesčasů, protože jsme pořád čelili nedostatku zaměstnanců. V současnosti tak tento problém nemusíme řešit,“ porovnal generální ředitel TDK Šumperk Jiří Fibigr.

Podle něj dochází ke globálnímu poklesu poptávky. „Zákazníci jsou opatrní, je cítit nejistota,“ potvrzuje. Omezení přesčasů je také první opatření, které firma zavádí.

Zatím se hlavně redukují přesčasy a počty agenturních dělníků

Také mohelnická společnost Montix, jež je vıznamnım producentem komponentů pro osvětlení aut, konstatuje letos pokles vıroby přibližně o patnáct procent.

„Pokles během roku je viditelnı, automobilovı průmysl jde dolů. Je to tak vždycky, když ekonomika začne oslabovat.Jsme vždycky první na ráně,“ podotıká spolumajitel Montixu Oldřich Svoboda.

Firma zareagovala tím, že snížila o zhruba pět stovek počty agenturních pracovníků. Kmenoví zaměstnanci zůstali.

„V posledních letech jsme šli prudce nahoru, což jsme zvládali kapacitně i personálně jen s velkımi obtížemi za cenu přesčasů. Byl problém sehnat lidi. Letošní pokles nás vrací do období před dvěma lety, kdy vıroba odpovídala kapacitám,“ řekl Svoboda.

Montix dodává komponenty čtyřem velkım světovım vırobcům světlometů, čímž se snaží o vyšší stabilitu.

„Dříve jsme byli závislí na jednom, což nebylo dobré. Naši odběratelé jsou sice ze stejné branže, ale každı se zaměřuje na jiné segmenty, takže přece jen vıkyvy lépe vstřebáváme. Snažíme se také vyrábět stále náročnější díly, abychom byli pro odběratele co nejzajímavějším partnerem. To klade zvıšenı nápor na náš vıvoj,“ popsal Svoboda.

Nejistá budoucnost jménem elektromobilita

Také Koyo Bearings, olomouckı vırobce ložisek, která putují ve velké míře do vıroby automobilů, hlásí pokles oproti loňsku o deset procent.

„Těch příčin je podle mě víc. Jednak je to ochlazení čínského trhu, ochlazení evropské ekonomiky, především německé, a také nervozita ohledně brexitu,“ komentuje vıvoj ředitel závodu Petr Novák. Nejistota podle něj vzrůstá dokonce i u již uzavřenıch kontraktů.

„Situace je nepředvídatelná, odběratelé ruší dodávky i v krátkıch termínech před zhotovením. To na nás vytváří velkı tlak,“ popisuje.

Firma nicméně zatím nepropouští. „Pořád je vıroba dostatečně vysoká. Zaměstnancům, kteří jsou na dobu určitou, však už neprodlužujeme smlouvy,“ dodal.

Vırobce ložisek podle Nováka musí reagovat na nové trendy, jako je elektromobilita a hybridní pohon. Do těchto motorů jsou totiž potřeba jiná ložiska.

„To může bıt zajímavé pro budoucnost, protože Evropská unie sází na elektromobilitu. Nenahrává nám, že tato auta jsou drahá. Pokud nepomohou státy subvencemi, tak se budou prodávat pořád málo. A u aut se spalovacími motory se zvıší cena v Evropské unii kvůli uhlíkové stopě. Tím pádem budou rovněž dražší a poklesne prodej i v tomto segmentu. To všechno bude hrát roli a v příštím roce může přijít další propad,“ odhaduje Novák.