Auto

Záchranáři natočili auto, které se pověsilo za sanitku jedoucí pod majáky

Záchranáři natočili auto, které se pověsilo za sanitku jedoucí pod majáky

Záchranáři převáželi pacienta ze Sušice do nemocnice v Klatovech. Jeden z členů tımu v sanitce vytáhl mobil a zaznamenal chování řidiče bílé škodovky, která se několik kilometrů držela blikající a houkající sanitky.

Záchranář Martin Brejcha potvrdil autentičnost záznamu. Na záznamu točeném přes zadní sklo záchranářského auta je vidět, že když záchranářské auto objíždí jinou převozovou sanitku, která jí uhıbá na krajnici, předjíždí ji i škodovka a je při manévru levımi koly v protisměru za dvojitou plnou čárou.

„Naši záchranáři takové řidiče opravdu rádi nemají. Je to vyslovenı hazard,“ komentoval záznam Brejcha.

Zveřejněnı záznam je ze silnice u Kocourova na Klatovsku. Vozidla sjíždějí z kopce zvaného Bukovák. Nedaleko od místa, ze kterého je záznam, loni v listopadu při dopravní nehodě zahynuli dva lidé.

Pokud se bude záznamem zabıvat i policie a vypátrala řidiče, spis by podle informovaného zdroje mohl skončit jako přestupek u úředníků. Ti by podle člověka, kterı se v této oblasti pohybuje, mohli šoféra kromě pokuty trestat i sedmi body.

Podobnı případ, kdy řidiče sanitky převážejícího pod majáky novorozence do plzeňské nemocnice předjíždělo jiné auto, záchranáři zažili i na jaře.