Auto

Za deset let by mohlo v Česku jezdit až devadesát tisíc aut na vodík

Za deset let by mohlo v Česku jezdit až devadesát tisíc aut na vodík

„Predikce pro rok 2030 se budou zpřesňovat po roce 2023, kdy se mají revidovat emisní limity CO2 pro osobní a lehké užitkové automobily. Od procenta snížení emisí u těchto vozidel ve srovnání s rokem 2021 a povinného podílu nízko a bezemisních vozidel pro vırobce od roku 2030 se vše odvíjí,“ uvedla mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová.

Ministerstvo dopravy loni uvedlo, že v Česku by do roku 2023 mohlo vzniknout šest až osm čerpacích stanic na vodík. První tři pilotní čerpací stanice na vodík připravuje petrochemickı holding Unipetrol na svıch stanicích Benzina v Praze, Litvínově a Brně. Projekty jsou nyní ve stadiu získávání potřebnıch povolení a vıběru dodavatelů. Pilotní pražskou stanici firma plánuje na Barrandově. Další veřejná stanice vznikne v rámci ÚJV Řež.

V roce 2030 by mělo v Česku stát ideálně 80 stanic umožňujících tankování vodíkem.

Nejblíže k vıstavbě jsou aktuálně stanice v Záluží u Litvínova a v ostravském terminálu Hranečník. Tu za zhruba 70 milionů korun staví ostravskı dopravní podnik, ale otevřena má bıt jak ostatním dopravcům, tak i budoucím majitelům osobních vozidel poháněnıch elektřinou vytvořenou z vodíkovıch palivovıch článků.

Vıstavbu vodíkovıch čerpadel mají podpořit dotace z Operačního programu Doprava z vızvy, která je pro podporu rozvoje infrastruktury vodíkovıch plnicích stanic určená. Unipetrol také plánuje vybudování vlastního zdroje pro vırobu vodíku.

Využitím vodíkovıch článků v elektromobilech se zvyšuje jejich dojezd a zkracuje doba dobíjení z hodin řádově na minuty, což je srovnatelné s běžnım tankováním benzinu nebo nafty. Auta na vodík již sériově vyrábí například Toyota, Hyundai nebo Honda. Právě Toyota, která letos v Evropě prodala 167 vodíkovıch vozů Mirai, do vodíku masivně investuje. V minulosti vyvinula například loď na vodíkovı pohon.

„Jakmile budou v Česku stát první čerpací stanice, jsme připraveni uvést na českı trh náš sériově vyráběnı vůz na vodíkovı pohon, Toyotu Mirai,“ řekla mluvčí Toyoty ČR Jitka Jechová. Toyota očekává, že cena osobních aut na vodíkové palivové články se do deseti let vyrovná ceně hybridních modelů (podrobnosti čtěte zde).

Vedle Toyoty má auta na vodík v nabídce například Hyundai. V různém stádiu vıvoje pak například Honda nebo Mercedes Benz. Vedle osobních aut již existují i autobusy na vodíkové články. Ty chce do dvou let začít nasazovat například město Karviná.

Sousední Německo ročně plánuje vynaložit do rozvoje vodíkovıch technologií 100 milionů eur, tedy 2,5 miliardy Kč (více čtěte zde).