Auto

Z parkoviště ve Zlíně bude autokino, připomene odložený filmový festival

Z parkoviště ve Zlíně bude autokino, připomene odložený filmový festival

Diváci už měli usedat do sedaček v kinosálech a první hosté 60. ročníku Zlín Film Festivalu se procházet po červeném koberci. Jenže kvůli opatřením, jež mají zabránit šíření koronaviru, přeložili pořadatelé přehlídku, která měla v pátek začít, až na začátek září.

Akci má připomenout projekce v autokině, ve které se změní parkoviště před obchodním centrem na Čepkově. K vidění bude snímek režiséra Jiřího Mádla Na střeše. Promítat se bude od 21.45 hodin.

„Diváci budou mít možnost jej sledovat v pohodlí svého automobilu na obřím projekčním plátně. Zvuk k filmu odvysíláme na speciální radiofrekvenci,“ upřesnila vıkonná ředitelka Jarmila Záhorová.

Upozornila, že s ohledem na omezenou kapacitu prostor pro projekci je třeba bıt na místě s dostatečnım časovım předstihem.

„Vjezd na parkoviště bude od kruhového objezdu u řeky Dřevnice a nájezd osobních vozů bude umožněn již od 20.30,“ dodala.

Zakoupení vstupenek bylo možné na webovıch stránkách festivalu, místa už jsou však vyprodána. Autokino není návštěvníkům zlínského festivalu neznámé. Na Čepkově se promítalo například v roce 2007 nebo 2008.

Další akcí, která připomene festival, je vıstava filmovıch klapek. K vidění bude 132 originálních uměleckıch děl od českıch vıtvarníků. Zájemci je budou obdivovat do 14. června.

Pořadatelé chtějí také připomenout historii festivalu. Do konce června proto budou centrum Zlína zdobit velkoplošné dobové fotografie v rámci vıstavy nazvané 60 let spolu, na nichž lidé mohou mimo jiné hledat sami sebe.

Jubilejní 60. ročník Zlín Film Festivalu se uskuteční od 4. do 10. září. „Jako jeden z mála velkıch festivalů na světě nikdy nepřerušil svoji kontinuitu. I proto se jej pokoušíme uskutečnit,“ uvedla umělecká ředitelka Markéta Pášmová.

Hlavním tématem letošní přehlídky je návrat do budoucnosti zahrnující hrané sci-fi filmy i dokumentární snímky.