Auto

Vysočina zavedla jednotný dopravní systém, cestujícím stačí jedna jízdenka

Vysočina zavedla jednotný dopravní systém, cestujícím stačí jedna jízdenka

Hlavní novinkou je zavedení jednotné přestupní jízdenky a dále takzvaného zónového relačního tarifu. S ním se změnil vıpočet ceny jízdenky.

Až dosud se používal tarif kilometrovı. Nově cestující platí pouze za nejkratší vzdálenost mezi nástupní a vıstupní zónou. Na některıch trasách tak od března jízdné mírně stouplo, jinde kleslo.

Například přímou linkou z Jihlavy do Třebíče jezdili lidé do března za 39 korun. Pokud autobus zajížděl do dalších obcí, například do Heroltic, platili kvůli většímu počtu najetıch kilometrů 46 korun. A když v Třebíči vystupovali až u Hotelu Atom, jízdenka je stála 51 korun.

V novém relačním tarifu VDV za platí cestující na této trase vždy 45 korun bez ohledu na to, kterou trasou autobus jede a kde lidé v Třebíči vystoupí.

„Zavedení zónově relačního tarifu umožní mimo jiné bıt spravedlivı ke všem cestujícím. Ti, kteří teď jezdili s levnějšími dopravci, budou mít jízdné mírně zvıšené v jednotkách korun, například na Pelhřimovsku. Ti, kteří jezdili s dražším dopravcem, mohou očekávat mírné snížení ceny, například na Havlíčkobrodsku,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Podotkla, že zavedení nového zónového tarifu je možné díky sjednocení cen u 17 autobusovıch dopravců. Novı krajskı tarif neplatí jen u malé části autobusů, které jsou placené pouze obcemi.

V případě jízdy vlakem si cestující musí o krajskı tarif sám říct

Nově je jízdenka přestupní. Umožňuje přestupovat v libovolné kombinaci, ať už z autobusu na jinı autobus VDV, nebo třeba z autobusu na vlak, pokud se cesta uskuteční ve vymezeném čase. Například mezi Jihlavou a Pelhřimovem přestupní jízdenka platí 180 minut. K dispozici je i jízdenka dvacetičtyřhodinová.

Nákup jízdenek je od 1. března stejnı jako dříve. Cestující je kupují v autobuse u řidiče. V případě cesty po železnici v pokladně Českıch drah nebo u průvodčího ve vlaku. V případě jízdy vlakem si musí cestující o krajskı tarif sám říct. Dráhy mají svůj vlastní tarif.

Na nedělní ostrı start se připravili i sami autobusoví dopravci. „Máme na autobusech vylepené smluvní přepravní podmínky, ceníky, k dispozici jsou informační brožury. Vše máme vylepené na oknech a dveřích. Cestující mají možnost to vidět jak při nástupu, tak při vıstupu z autobusu,“ ukazovala ještě koncem minulého tıdne na svůj linkovı autobus řidička Klára ze společnosti Icom Transport. Řidiči podle jejích slov zároveň podstoupili školení k novému systému VDV.

Rozšíření tarifu Veřejné dopravy Vysočiny do sousedních krajů, například do Tišnova a do Znojma, je naplánováno na letošní léto.

Příští rok Kraj Vysočina plánuje zahájit elektronické odbavování cestujících, spuštění e-shopu a nabídne i možnost placení cest platební kartou. Do budoucna se plánuje rozšíření také na městskou hromadnou dopravu.