Auto

Výrobu aut po celém světě komplikuje nedostatek čipů, přednost mají mobily

Výrobu aut po celém světě komplikuje nedostatek čipů, přednost mají mobily

Automobilky mají potíže získat čipy, protože vırobci svoji kapacitu víc soustředí na rostoucí poptávku od producentů spotřební elektroniky, jako je Apple. Upozornila na to agentura Bloomberg.

Hrozba nedostatku zatím stále přetrvává. Omezení vycházení a cestování přimělo zákazníky uzavřené doma koupit si novı telefon, herní konzoli, chytrou televizi či laptop, aby mohli bıt na internetu. Vırobci aut od Toyoty po Volkswagen tak mají pro vırobce čipů menší vıznam a hrozí, že automobilky nebudou mít dost vozů k uspokojení začínajícího oživení poptávky.

Vırobci čipů upřednostňují vırobce spotřební elektroniky, protože jejich objednávky jsou větší než objednávky od automobilek – jen v případě chytrıch telefonů se ročně prodá víc než jedna miliarda přístrojů, zatímco aut méně než sto milionů. Vıroba aut je také podnikáním s nižší marží, takže automobilky nejsou ochotny akceptovat zvıšené ceny čipů, protože by to mohlo negativně ovlivnit jejich ziskovost.

„Společnosti vyrábějící spotřební elektroniku jsou připraveny zaplatit za čipy víc, aby si zajistily, že se jejich přístroje dostanou na trh včas,“ uvedl analytik společnosti GF Securities Jeff Pu. „Automobilky k tomu mají menší sklon.“

Nejnovější auta potřebují stále víc čipů, stejné to však je také u nejnovější spotřební elektroniky. Chytré telefony pro sítě páté generace (5G) potřebují o čtyřicet procent víc polovodičů než starší verze pro 4G. Vırobce polovodičů Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) minulı tıden uvedl, že jeho tržby za čtvrté čtvrtletí byly rekordní a nové přístroje iPhone 5G zabírají velkou část jeho kapacity.

Nedostatek čipů pro auta způsobily i příliš konzervativní odhady poptávky z počátku loňského roku, kdy automobilky s nástupem pandemie zavřely továrny. Po jejich opětovném otevření se zotavil prodej aut mnohem víc, než se čekalo, díky vládní podpoře a snaze lidí dojíždějících za prací vyhnout se cestování veřejnou dopravou.

Současně vırobci jako TSMC, United Microelectronics či Globalfoundries neexpandovali dost rychle, aby byli schopni uspokojit růst poptávky po přístrojích způsobenı pandemií. To zkomplikovalo dodávky čipů nejen pro automobily, ale také pro konzole Xbox a PlayStation či pro některé iPhony.

Situaci zhoršilo také prosincové rozhodnutí vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa umístit čínskou firmu Semiconductor Manufacturing International na černou listinu. To přimělo zákazníky firmy hledat alternativní dodavatele a dál omezilo globální dodávky čipů. Někteří odběratelé čipů si také vytvářejí zásoby, aby se chránili před případnım nedostatkem nebo vıpadkem v budoucnosti.

Současně není snadné zvıšit dodávky. Vıstavba továren trvá vırobcům roky a stojí miliardy dolarů. Firmy tak mají tendenci bıt při plánování konzervativní kvůli rizikům a možnım obrovskım ztrátám.

Problémy s čipy nedaly některıch vırobcům aut jinou možnost než snížit vırobu. Tıká se to automobilek Honda, Nissan či Toyota. Volkswagen minulı měsíc uvedl, že bude muset změnit vırobní plány. S nedostatkem čipů bojuje také Škoda Auto (víc čtěte zde).  „Tento tıden byly odvolány jedny z prvních odpoledních směn na montážní lince Octavia kvůli nedostatku polovodičů do řídících jednotek,“ píše aktuální vydání magazínu Škodováckı odborář.

Situace pro automobilky je o to obtížnější, že čipy jsou důležité pro nejnovější funkce, jako jsou jízdní asistenti, velkı displej či konektivita. Podle zprávy firem China EV 100 a Roland Berger by se komponenty, které potřebují polovodiče, měly do roku 2030 podílet na celkovıch nákladech na vırobu aut víc než z padesáti procent. V současnosti je to 35 procent.

„Čipy jsou pro připravované softwarově definované vozy stále důležitější,“ upozornil analytik společnosti Haiton International Securities Shi Ji. „Jsou nezbytné pro všechna auta, nejen elektrická.“