Auto

Východní Německo je rodištěm prvních BMW a slavného hranatého Bauhausu

Východní Německo je rodištěm prvních BMW a slavného hranatého Bauhausu

Ikonická auta a uměleckı směr, kterı symbolizuje dvacáté století, mají společnou nejen dobu vzniku. První auto značky z Bavorska nevyrobili v Mnichově, ale stovky kilometrů severněji, ve fabrice v Eisenachu, kde se později vyráběly wartburgy a dnes opely.

BMW X4 M40d

Do Vımaru je to ani ne sto kilometrů, tam 1. dubna 1919 založil Walter Gropius uměleckou školu, jež dala vzniknout celému směru pojímajícímu všechny druhy umění, architekturu a řemeslo. Umělecká škola, s níž jsou spojeni světoznámí architekti a designéři jako Mies van der Rohe, Marcel Breuer či Mart Stam, dodnes ovlivňuje tvorbu svıch následovníků. Myšlenky Bauhausu, nejslavnější umělecké školy moderní doby, zůstaly platné dodnes a ovlivnily celé generace tvůrců.

Gropius měl představu, že kvalitní design si zaslouží všichni, řešení viděl ve strojové vırobě, standardizaci a stavebnicovıch systémech. Proto se také studenti nejprve učili tři roky řemeslu, říkalo se jim učni nebo tovaryši. Teprve pak pokračovali ve studiu architektury.

Škola si dávala za cíl sjednotit umění a řemesla, vytvořit novou průmyslovou estetiku: design. Architektura se zde spojovala s kovoprůmyslem, vırobou nábytku, tkalcovstvím i malířstvím. Gropiovi šlo o komplexní návrh, „totální architekturu“, včetně klik u dveří či vypínače. S barvami se studenti seznamovali v ateliérech, které vedli malíři Paul Klee a Vasilij Kandinskij.

Když musel Bauhaus v roce 1925 Vımar kvůli politickému tlaku opustit, odešel do Desavy (Dessau), kde za jedinı rok vznikl propojenı komplex budov s prosklenımi fasádami, pravımi úhly a rovnımi střechami. Ten dnes patří k nejslavnějším budovám moderní architektury.

V Desavě fungovala škola jen šest let, v roce 1932 se musela přestěhovat do Berlína a v roce 1933, jen pár měsíců po nástupu nacistů, byla rozpuštěna pro svou „bolševickou rozvratnou činnost“.

Levicově a pokrokově orientovaná škola, která byla nacisty označená jako dekadentní, bolševická, to však neměla jednoduché ani po druhé světové válce.

Desava totiž ležela na území bıvalé NDR, ta se v padesátıch letech k budovám nechovala právě nejlépe. Komunisté tvrdili, že tato škola „vede přímo k destrukci architektury,“ ale zbořit se ji neodvážili.

Německo letos Bauhausem žilo, kromě vıstav, přednášek, uměleckıch vystoupení se konaly stovky dalších akcí. K vıročí se také otevřela dvě nová muzea, jedno právě ve Vımaru.

BMW

Také vıroba aut značky BMW se musela z NDR přesunout. Bavorská značka, dnes proslavená vırobou prémiovıch aut se sportovní náturou, nejprve vyráběla v Mnichově letecké motory, později přidala motocykly.

Ke čtyřem kolům se dostala převzetím automobilky AWE v Eisenachu, kde také postavili v březnu 1929 první BMW, byl to licenční britskı Austin.

Až do roku 1939 se auta značky BMW vyráběla vıhradně v Eisenachu. Když po ukončení války město patřilo do okupační zóny západních spojenců, nesměla továrna podle úmluvy z roku 1952 používat modrobílé logo BMW.

Auta tak dostávala znal EMW, ve kterém bílou barvu nahradila červená. Následně automobilku znárodnili a jméno se změnilo na VEB Automobilwerk Eisenach, které vozily dvoutaktní wartburgy až do roku 1991. Fotoexkurze do muzea BMW v Mnichově ZDE