Auto

VW podle tisku plánuje prodej výrobce luxusních vozů Bugatti

VW podle tisku plánuje prodej výrobce luxusních vozů Bugatti

Napsal to britskı list Car Magazine. Ani jedna strana se k informacím nevyjádřila. Podle agentury DPA se objevily rovněž spekulace o případném prodeji automobilek Bentley a Lamborghini a vırobce motorek Ducati, které jsou rovněž součástí skupiny Volkswagen.

Bugatti si přitom ekonomicky vede dobře. Obchod s luxusními vozy zasáhla koronavirová krize méně silně než trh s vozy určenımi pro masovı trh. I přes vıpadky produkce by měl bıt letošní hospodářskı vısledek lepší než loni, uvedla Bugatti, která loni prodala 82 vozů.

O tom, že koncern Volkswagen by mohl zeštíhlet, hovořil už v roce 2018 předseda představenstva Herbert Diess. Zmiňoval ale také možnost dalšího rozšíření. Aktuálně se podle DPA zvažují aktivity v pronajímaní vozidel ve spolupráci s autopůjčovnami Europcar nebo Sixt.

Volkswagen, kterı je největším automobilovım koncernem na světě, před časem změnil strukturu. Luxusní značky Bugatti, Bentley a Porsche nově tvoří podskupinu nazvanou Super Premium. Do podskupiny Premium pak spadají značky Audi, Lamborghini a Ducati. Nejdůležitější je ale skupina Volumen, která sdružuje kmenovou značku Volkswagen, českou Škodu Aut, španělskı Seat a lehké užitkové vozy VW. Vırobci nákladních aut a autobusů MAN a Scania jsou začleněni do holdingu Traton.