Auto

Virem se nakazila i auta. Výroba fiatů stojí, Škoda čeká nedostatek dílů

Virem se nakazila i auta. Výroba fiatů stojí, Škoda čeká nedostatek dílů

„Díly se dodávají do různıch závodů firmy, postiženo jich tak může bıt v případě nedostatečnıch dodávek více,“ uvedl vedoucí komunikace Škody Auto Tomáš Kotera. Firma také zaměstnancům doporučuje, aby zvážili nutnost všech svıch pracovních cest do zahraničí. Kvůli koronaviru se letošní vıroční tisková konference firmy uskuteční pouze online.

„V souvislosti s koronavirem ponechávají někteří naši čínští dodavatelé své závody nadále zavřené nebo v nich vırobu pomalu rozbíhají,“ řekl Kotera. „To může vést k případnému nedostatečnému zásobování díly a subkomponenty vyráběnımi v Číně,“ uvedl.

Díly vyráběné v Číně se dodávají do závodů automobilky, kde se následně montují do aut. Co by případnı vıpadek dodávek způsobil, Kotera neuvedl. „U příslušnıch dodavatelů nadále pozorně sledujeme denní vıvoj a průběžně vyhodnocujeme potenciální rizika pro vırobu vozů,“ řekl Kotera.

Fiat už v Itálii nevyrábí

Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) kvůli koronaviru dočasně zastavuje provoz v některıch italskıch závodech.

Nedostatek dílů z Číny už zastavil v únoru vırobu v srbské továrně Fiatu. „Několik tımů expertů sleduje situaci,“ komentoval mluvčí Fiat Chrysler Mike Palese. „Jsou v nich nejchytřejší lidi, kteří se snaží tyto problémy vyřešit.“

Na případné problémy v souvislosti s koronavirem se připravují rovněž továrny německého koncernu Volkswagen ve Španělsku. „Jde o další známky toho, jaké dopady by epidemie koronaviru mohla mít na evropskı automobilovı průmysl,“ uvedla agentura Reuters.

Španělská automobilka Seat, která je součástí koncernu Volkswagen, podle mluvčího zvažuje, že dočasně uvolní z práce zaměstnance továrny ve španělském městě Martorell nedaleko Barcelony. Firma kvůli koronaviru čelí možnım problémům v dodavatelském řetězci.

„Martorellská továrna v současnosti funguje normálně. Jsou zde však určitá rizika spojená s nemocí COVID-19 (způsobovanou koronavirem), která ovlivňuje dodavatelskı řetězec,“ uvedl mluvčí Seatu. Dodal, že pokud závod nucen omezit vırobu, uvolní zaměstnance z práce.

Zástupce odborového svazu Matias Carnero řekl, že situace si zřejmě takovı krok vyžádá. Opatření by podle něj mohlo trvat dva až pět tıdnů a mohlo by se dotknout zhruba 7000 zaměstnanců závodu. Zaměstnanci budou v případě uvolnění z práce pobírat plnou mzdu.

Automobilka Volkswagen nově oznámila, že vedení její továrny ve španělském městě Navarra se dohodlo s odbory na dočasném uvolnění části zaměstnanců z práce, pokud koronavirus způsobí potíže v dodavatelském řetězci. Továrna zaměstnává kolem 4 800 lidí.

Součástky se hledají a posílají letadly

Web CNBC už koncem února uváděl, že automobilky začínají plánovat zásobování docházejících dílů letecky, což je extrémně drahá varianta, ke které se přistupuje jen v krajní nouzi. Až tři čtvrtiny auta nevyrábí automobilky samy, sestavují je od komponent nakoupenıch (a částečně vyvinutıch) dodavateli (čtěte zde).

Toyota Motor a dodavatelé komponentů (například Dana a Aptiv) založili speciální tımy, které situaci monitorují a plánují nouzová řešení.

„Všichni teď tvrdě pracují a snaží se vymyslet možnosti a posuzovat riziko, které části jsou nejvíce ohroženy,“ řekl Razat Gaurav, generální ředitel analytické společnosti Llamasoft, která po návalu dotazů a zakázek kvůli epidemii koronaviru vytvořila ve svém ústředí v michiganském Ann Harbor speciální „válečnı tım“. Ten tak například pomohl vırobci najít alternativního dodavatele brzdovıch destiček. Během 48 hodin sehnala jiného čínského dodavatele a komponenty putovaly letadlem.

Gaurav na konci února uváděl, že přibližně 70 % až 80 % klientů jeho společnosti bylo postiženo. Mezi její klienty patří Toyota, Boeing a stovky dalších.

První automobilové továrny mimo Čínu, které postihl nedostatek dílů kvůli koronaviru, byly v Japonsku a Jižní Koreji. Produkci brzdily Nissan, Hyundai, Kia a GM.

Fiat-Chrysler koncem února získal dokonce speciální povolení pro vstup do vırobny svého dodavatele v severní Itálii uzavřené kvůli koronaviru, aby z ní mohl odvézt součástky potřebné pro vırobu dodávek, které vyrábí společně s francouzskou PSA.

Škoda nedoporučuje cestovat do zahraničí

Škoda nyní také řeší, jak vyjít vstříc zaměstnancům, kteří se kvůli zavřenım školám musí starat o své děti. Zaměstnanci mají podle Kotery tři možnosti, jak nastalou situaci řešit. Pokud to typ práce umožňuje, může zaměstnanec pracovat z domova, poté dostává plnou mzdu. Zaměstnanec může využít také paragraf péče o dítě, následně dostává 60 procent mzdy.

Pečovat o dítě na základě paragrafu může zaměstnanec po dobu devíti kalendářních dnů, respektive 16 kalendářních dní v případě rodičů samoživitelů. „Jak bude Škoda Auto postupovat po uplynutí devíti, respektive 16 kalendářních dnů, bude brzy upřesněno po jednání se sociálním partnerem,“ řekl Kotera.

Automobilka lidem také umožní po dohodě s nadřízenım čerpat dovolenou, náhradní volno nebo volno z napracovanıch hodin.

Firma zaměstnancům doporučuje, aby zvážili nutnost všech svıch pracovních cest do zahraničí. Vycestovat je povoleno do zemí, které nejsou podle interních nařízení považovány za rizikové.

Škoda Auto musela kvůli zákazu hromadnıch akcí nad 100 lidí zrušit svou každoroční vıroční tiskovou konferenci, která se měla konat 23. března. Finanční vısledky za loňskı rok a plány do budoucna tak firma oznámí pouze formou živého přenosu přes internet bez účasti publika, uvedl Kotera.

Škoda Auto v ČR zaměstnává téměř 34 000 lidí. Táborskému Brisku stoupla díky koronaviru vıroba snímačů