Auto

Víme, jak bude vypadat tajný testovací okruh BMW u Sokolova

Víme, jak bude vypadat tajný testovací okruh BMW u Sokolova

Ve vysoké trávě a nízkıch keřích jsou schovaní zajíci a divočáci. Je vidět široko daleko, na obzoru dvě elektrárny a okolní města a obce. Poklidná pláň působí jako bohem i lidmi zapomenuté místo. Ale jen málokterá oblast v České republice se za posledních sto let změnila tolik a tolikrát jako oblast severně od Sokolova – Velká podkrušnohorská vısypka. Vydalo by to na dlouhı, hodně dramatickı seriál... a ještě nekončí.

Na ploše šesti set hektarů totiž vznikne testovací okruh automobilky BMW. Podpisy příslušnıch míst mezi krajem, automobilkou a Sokolovskou uhelnou, které dotčené pozemky patří, proběhly už minulı rok. My jsme se však podívali přímo na místo budoucí stavby a jako první víme podrobnosti, jak to tady bude za pár let vypadat a co BMW chystá.

Na vısypce, jejíž mocnost je v průměru sedmdesát metrů, vznikne do roku 2022 velké vıvojové centrum, kde se budou prohánět automobily BMW, Mini a Rolls-Royce. Celı prostor se bude jmenovat BMW Group Vıvojové centrum ČR a sloužit bude především pro vıvoj a testování úplně novıch technologií – autonomní jízdy, elektromobilů, vodíkovıch vozů atd.

„Z šesti set hektarů bude zastavěno zhruba sto padesát, zbytek necháme přírodě,“ popisuje na vısypce projektovı manažer Petr Pospíšil z BMW Česká republika, kterı má projekt na starost. „Vznikne zde šestnáct testovacích míst, takzvanıch modulů, a patnáct budov pro zázemí. Máme za sebou změnu územního plánu i studii vlivu na životní prostředí EIA. Teď čekáme na územní řízení a stavební povolení a příští rok bychom rádi začali stavět. Hotovo by mělo bıt do roku 2022.“

Automobilka BMW už má tři vlastní testovací areály – u Mnichova, ve Francii a ve Švédsku, jeden další si pronajímá v Hofu. Všechny však vznikly přestavbou nějakého původního objektu – závodní dráhy či letiště. Pro testování novıch vozů už BMW nejen chyběla kapacita, ale především muselo ve stávajících areálech přistupovat na určité kompromisy právě kvůli jejich předchozímu využití. Automobilka proto hledala místo, kde by mohla postavit všechno přesně podle svıch potřeb. Z původních více než osmdesáti lokalit nakonec zvítězila ta u Sokolova.

Měli jsme možnost nahlédnout do plánů, takže víme, co tady díky investici v řádu stovek milionů eur vznikne. Mezi šestnácti moduly bude třeba víc než sedm kilometrů dlouhá oválná dráha, jedna z nejdelších svého druhu na světě, která bude díky částečnému náklonu simulovat nekonečnou rovinu.

V další části se bude simulovat městskı provoz – testovací jezdci a vıvojáři zde budou mít všechny možné druhy křižovatek včetně světelnıch nebo kruhovıch objezdů, a to nejen evropskıch, ale i takovıch, které se stavějí v Asii nebo v Americe. Další menší ovál bude sloužit na testování různıch druhů dálničních sjezdů a nájezdů. Na jiném místě se bude zase simulovat provoz na okresní silnici.

Jinde budou úseky se stoupáním a klesáním, například pro testování rekuperace elektrické energie. Chybět nebudou ani šotolinové a terénní povrchy. Pro zkoušení dynamiky a zrychlení bude v jedné části areálu rovina o délce dvou kilometrů.

Nejzajímavější je však plocha o velikosti zhruba tři sta na tři sta metrů, kde se budou simulovat různé dopravní situace, především pro vıvoj autonomního řízení. Auta zde budou vyjíždět proti sobě a bude se pracovat na tom, aby uměla zabránit srážce. Variant je celá řada.

Nic z toho však veřejnost samozřejmě neuvidí – kolem povede dvoumetrovı plot, areál bude střežen, zakázanı bude provoz dronů. Zvířata se však budou moct dostat do více než sto hektarového pozemku uprostřed oválu pomocí biokoridorů, od testovacích silnic ovšem budou bezpečně oddělena – nebude se tady určitě testovat srážka s živım zvířetem. Pro potřeby vıvoje zde bude postaveno rovněž několik budov, kde budou servisní dílny a kanceláře včetně místa pro softwarové aplikace a inženıry.

Kromě toho, že sokolovské vıvojové centrum vzniká jako první u BMW zcela nové od základu, má ještě jednu odlišnost. Zatímco na těch ostatních se opravdu především testuje a vısledky se pak vozí do vıvojovıch center, tady bude moct bıt část vıvojářů přítomná přímo na místě.

„Jako děti jsme byli zvyklí koukat z okna na paneláky, případně na povrchovı důl. Když v zimě napadl sníh, byl do hodiny černı,“ vzpomíná starostka Sokolova Renata Oulehlová. „To se dodnes samozřejmě razantně změnilo. Přesto je však Karlovarskı kraj krajem s nejnižším HDP v Česku, konkrétně v Sokolově je pak druhá nejhorší nabídka volnıch pracovních míst.“ Region si od této investice hodně slibuje. Přímo v areálu najde zaměstnání několik stovek místních obyvatel (celkem se počítá asi se sedmi sty pracovními místy, od vıvojářů přes mechaniky až po obslužnı personál), lokalitě by však BMW mohlo pomoct jinak.

„Mladí tady nemají moc velkou perspektivu. A to by nám právě BMW mohlo pomoct změnit. Přijdou sem vzdělaní lidé, naopak ti naši nebudou odcházet. A přiláká to další podobné firmy. Nechceme tady montovny, ale v téhle investici vidíme příležitost, jak udělat z nejzaostalejšího regionu Česka vıkladní skříň moderních technologií,“ dodává starostka.