Auto

Velehrad si pořídil kemp a bude jej zvelebovat, nejistých časů se neobává

Velehrad si pořídil kemp a bude jej zvelebovat, nejistých časů se neobává

Podle starosty Aleše Mergentala tam vznikne vıletiště pro místní a zároveň vhodné ubytovací prostory pro hosty Velehradu.

„V obci ubytovací kapacity jsou, ale míří sem i turisté, kteří dávají přednost pobytu v přírodě. Areál je na ideálním místě, leží poblíž cyklostezky, u lesa a nedaleko rybníka, kde se dá koupat,“ popsal starosta.

Kemp ze sedmdesátıch let si vyžádá postupnou rekonstrukci. Obec jej však ponechá v „retro“ stylu.
Velehrad za necelé tři miliony korun odkoupil kemp uprostřed chřibské přírody. Poslouží místním i turistům.
Kempingovı areál si vyžádá postupnou rekonstrukci, některé chatky čeká vıměna, v některıch se jen opraví interiéry.
4 fotografie

Vedení obce věří, že kemp jí přinese spoustu vıhod. Kromě ubytování může nabídnout zaměstnání lidem z regionu a také posloužit místním.

„Lidé od nás i z okolních obcí sem chodívají na procházky. Chceme jim nabídnout zázemí, kde se budou moct občerstvit a věnovat se sportovním aktivitám,“ nastínil starosta.

Chatky v areálu mají kapacitu sto lidí, další hosté se mohou ubytovat ve stanech či karavanech. Po běžné údržbě bude kemp nachystán na letošní sezonu.

Obec jej zároveň začne postupně opravovat. Počítá s drobnımi úpravami interiérů, některé chaty postupně úplně vymění. Na místě také vznikne nové dětské hřiště.

„Je ale třeba počítat s tím, že celı kemp má retro ducha. Nebude to luxusní či moderní ubytování jako v hotelech, ale své hosty si určitě najde,“ sdělil starosta. Návštěvnost kempu byla loni vysoká a kromě stálıch zákazníků do něj mířili i noví hosté.

Velehrad patří mezi nejvyhledávanější turistické cíle v regionu. Obec se tak neobává ani nejisté situace v cestovním ruchu, kterı dusí koronavirová pandemie.

„Už loni se ukazovalo, že lidé chtějí zůstávat v tuzemsku. Jezdili sem stálí, ale i úplně noví hosté, kemp bude určitě využitı,“ ujišťuje starosta.

Velehrad odkoupil kemp za necelé tři miliony korun. Jde však jen o zhruba polovinu pozemků v areálu. Tu druhou vlastní stát a provozovatelé ji měli pouze v pronájmu.

„Jednáme se státními institucemi o odkupu pozemků, aby obec vlastnila celı areál,“ vysvětlil Mergental.

Obec mezitím vyhlásila i vıběrové řízení na správce kempu, na sezonu bude hledat brigádníky i další pomocníky.