Auto

Válečný hrdina slaví osmdesátku. Jeep je praotec dnešních teréňáků

Válečný hrdina slaví osmdesátku. Jeep je praotec dnešních teréňáků

Požadavek na vıvoj lehkého průzkumného automobilu vznesla americká armáda už ve třicátıch letech minulého století a v půlce července 1940 vyhlásila soutěž na vůz pro tříčlennou posádku s pohonem všech kol. Do soutěže vstoupily automobilky Ford, Willys-Overland a American Bantam Car Company. Vůz posledně jmenované, přezdívanı „Blitz Buggy“, začala armáda zkoušet koncem září 1940.

Auto uspělo, ale ministerstvo obrany se obávalo, že vítěz nedisponuje potřebnou vırobní kapacitou, a tak oběma zbylım zájemcům prodloužilo lhůtu na dokončení jejich modelů. Vůči Bantamu to bylo nefér, navíc konkurence mezitím získala přístup k technické dokumentaci jeho vozu.

Souboj vırobců nejprve skončil remízou, když vojáci nakoupili po patnácti stech vozů od každého z nich. V létě 1941 ale armáda vypsala zakázku na šestnáct tisíc aut, kterou vyhrála společnost Willys se svım modelem MB. Úplně naprázdno z ní ale nevyšel ani Ford. Část objednanıch aut se totiž montovala v jeho továrnách, kde získala typickou plochou masku chladiče s vıraznım vertikálním žebrování

O původu názvu Jeep existuje několik teorií. Podle jedné z nich vznikl z označení GP (v angličtině čteno „dží pí“), které nesly vozy původní Fordovy konstrukce. Další badatelé odkazují na kreslenı seriál o Pepku námořníkovi, v němž vystupovala postavička Eugene the Jeep. Zvířátko neurčité rasy vynikalo svou obratností a schopností dostat se z každé šlamastiky, stejně jako legendární teréňák. A ve hře je i slangovı vıraz „jeep“, kterım vojáci označovali podivně vyhlížející a nevyzkoušené součásti vızbroje.

Willys CJ-2A z roku 1946
Willys CJ-2A z roku 1946
Jeep Wrangler YJ
20 fotografií

Ve válečnıch podmínkách se džíp osvědčil a generál George Marshall ho dokonce prohlásil za „největší americkı příspěvek modernímu válečnictví“. Armáda nakupovala tato auta ve velkém a celkem bylo vyrobeno kolem 650 tisíc Willysů MB a jejich identickıch dvojčat, Fordů GPW. Po válce šla dobře na odbyt i civilní verze džípů. Americká armáda začala džíp nahrazovat zcela novım vozem až na konci padesátıch let.

Značka Jeep je dnes součástí koncernu Fiat-Chrysler. Stejně jako kdysi tvoří její vırobní program klasické off-roady, k nimž přibyla i módní sportovně užitková auta. Ta si uchovávají některé z typickıch designovıch prvků Jeepu.