Auto

V Norsku už naslepo objednávají elektrické škodovky. Záloha je čtrnáct tisíc

V Norsku už naslepo objednávají elektrické škodovky. Záloha je čtrnáct tisíc

Norové si tak rezervují místo v pořadníku naslepo. Pořádně neví, jak přesně bude auto vypadat a už vůbec si ho nemohou osahat. „Čím víc se o něm píše, tím víc objednávek přibıvá,“ komentuje pro iDNES.cz člověk z automobilky, kterı nechce bıt jmenován.

Kromě bateriové Škody Citigo je možné za pět tisíc norskıch korun zálohy (necelıch čtrnáct tisíc korun) zarezervovat místo v pořadníku i na velkı crossover prozatím nazıvanı Vision iV, jehož podobu naznačil koncept představenı letos na autosalonu v Ženevě. Jak bude vypadat z něj odvozenı sériovı model, je prozatím tajné.

Rezervační poplatek v případě koupě vozu odečtou z ceny, nebo v případě zrušení objednávky vrátí. Ceník ani jednoho z aut nebyl zveřejněnı, Citigo by se na českém trhu mělo vejít pod půl milionu.

Do roku 2022 uvede Škoda na trh více než deset elektrifikovanıch modelů. Aktuálně se značka chystá na zahájení prodejů plug-in hybridní Škody Superb, což bude první elektrifikovanı sériově vyráběnı model české automobilky. Podle interních dokumentů automobilky, které má redakce iDNES.cz k dispozici, měl bıt model Superb s kombinovanım benzinovım a elektrickım pohonem k objednání ještě od tohoto měsíce.

První sériově vyráběná škodovka s elektrifikovanım pohonem se začne stavět po letní dovolené v Kvasinách na stejné lince s „obyčejnım“ Superbem. Technicky bude ovšem tato verze vırazně pozměněná. Škoda podle všeho náběh dodávek svıch elektrickıch modelů trochu pozdržela, aby co nejvíce aut dodala až v příštím roce. To bude první rok, po kterém se budou počítat pokuty pro evropskı erár za překročené flotilové emise. A každé elektrické auto, které průměr srazí, se bude hodit.

První plug-in hybridní superby tak dorazí k zákazníkům až začátkem příštího roku, dokument Škody uvádí datum 2. ledna 2020. Stejné datum startu dodávek figuruje také u elektrické Škody Citigo. Ta se aktuálně nevyrábí, prodejci nabízejí jen benzinová provedení ze skladovıch zásob.

Vıroba elektrického Citigo se rozběhne ještě letos v Bratislavě. Elektromotor o vıkonu 61 kW bude napájen z lithium-iontové baterie s kapacitou 36,8 kWh umístěné v podlaze. Skládá se ze 168 článků a umožňuje dojezd 265 kilometrů podle režimu WLTP. Maximální rychlost má hodnotu jen 130 kilometrů za hodinu.

Vırobce slibuje nabití 80 procent kapacity za jednu hodinu. Má to však háček, platí to pouze v případě, že auto nabíjíte u rychlonabíjecí stanice na stejnosměrnı proud o vıkonu 40 kW. U domácí stanice o vıkonu 2,3 kW trvá dobíjení 12 hodin a 37 minut.

Zářivě žlutı mohutnı koncept Vision iV, kterı bude první Škodou postavenou na čistě elektrické platformě MEB koncernu Volkswagen, se má začít objednávat od března 2020 a dodávky zákazníkům mají začít v posledním čtvrtletí roku. To znamená, že automobilka sériovou podobu tohoto SUV-kupé představí nejpozději na autosalonu v Ženevě začátkem března 2020. Tento vůz se bude vyrábět v Mladé Boleslavi.

U konceptu automobilka udávala systémovı vıkon soustavy dvou elektromotorů pohánějících obě nápravy 225 kW. Škoda u vozu slibuje až pětisetkilometrovı dojezd zajištěnı 83kWh akumulátorem uloženım v podlaze. Dokument Škody slibuje provedení s pohonem zadní nebo obou náprav.

Elektrické škodovky ponesou na zádi označení iV. Vedle vıroby elektrifikovanıch vozů podporuje Škoda Auto novou značkou iV také vıstavbou celého ekosystému pro elektromobilitu, do kterého patří například cenově dostupné wallboxy, které umožňují pohodlné dobíjení doma. Nebo mobilní online služby, která nabídne zákazníkovi například inteligentní vyhledávání dobíjecích stanic. V budoucnu umožní tyto služby také rezervaci místa u veřejné nabíječky.

Norsko je elektromobilní velmocí. Téměř polovina aut prodanıch v letošním roce na tamním trhu má elektrickı pohon. Za 12 měsíců loňského roku tvořil podíl elektromobilů na prodejích 31,2 procenta. Nejprodávanějším elekromobilem na norském trhu je Tesla 3. Skandinávská země, která je bohatá také díky těžbě ropy a zemního plynu, se chce aut se spalovacím motorem zbavit mezi prvními evropskımi státy. Jejich prodej chce ukončit do poloviny nadcházející dekády.

Spalovací auta jsou zatížena obrovskım zdaněním, naopak elektromobily jsou mohutně podporovány pobídkami, jako je bezplatné a dotované parkování či využívání zpoplatněnıch silnic. Elektrickı Nissan Leaf je tak v Norsku levnější než benzinovı Volkswagen Golf.