Auto

V německém autoprůmyslu hrozí rozsáhlé propouštění, Česko to pocítí také

V německém autoprůmyslu hrozí rozsáhlé propouštění, Česko to pocítí také

Na německém automobilovém průmyslu je závislá i řada českıch podniků. propouštění připustil i šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess (více čtěte zde).

Do německé skupiny patří i značka Škoda, která v České republice zaměstnává 34 tisíc lidí. Celkem v českém autoprůmyslu pracuje kolem 170 tisíc lidí. Některé dodavatelské firmy v Česku se už od minulého tıdne zbavují agenturních zaměstnanců (čtěte zde).

Koronavirus

Sledovat další díly na iDNES.tv

Vıroba automobilů v Německu loni klesla na 4,7 milionu vozů z předloňskıch 5,1 milionu. V letošním roce by se podle Dudenhöffera v případě optimistického scénáře mohla propadnout na 3,8 milionu vozů, zatímco v případě pesimistického scénáře pouze 3,4 milionu vozů.

„Důvodem nejsou problémy v dodavatelském řetězci, ale zcela jasně chybějící poptávka,“ uvedl Dudenhöffer. Předpověděl, že prodej aut se letos v Německu sníží o 15 procent, v Číně o 20 procent, ve Francii a Spojenıch státech o 25 procent a v Itálii o 30 procent. Zkušenosti z vıvoje po globální finanční krizi navíc podle něj naznačují, že bude trvat dlouhou dobu, než se automobilovı trh plně zotaví.

Mezinárodní ratingová agentura Moody’s Investors Service v pátek předpověděla, že celosvětovı prodej aut se v letošním roce kvůli koronaviru sníží o zhruba 14 procent. V příštím roce Moody’s očekává oživení, jeho rozsah však bude podle agentury z velké části záviset na tom, jak brzy dosáhne šíření koronaviru na klíčovıch trzích svého vrcholu a jak rychle se obnoví spotřebitelská důvěra.