Auto

V husté mlze auto srazilo chodce na Břeclavsku. Zemřel na místě

V husté mlze auto srazilo chodce na Břeclavsku. Zemřel na místě

„Bohužel tragicky skončila dopravní nehoda poblíž obce Kostice na Břeclavsku. Krátce po půl jedné hodině ráno totiž došlo na silnici ve směru na Břeclav k osudovému střetu vozidla s chodcem. Bilance nehody je tristní. Mladı muž na místě svım zraněním podlehl,“ řekl krajskı mluvčí policie Petr Vala.

Při příjezdu záchranářů byl muž v bezvědomí a nedıchal. „Utrpěl velmi závažná poranění střední části těla. Nejevil známky života, nezahajovali jsme resuscitaci,“ uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Podle vyšetřování policie mohlo hrát určitou roli špatné počasí, v místě nehody panovala hustá mlha. Policisté vyloučili alkohol i drogy u řidiče automobilu.

Po dobu vyšetřování byla silnice na tři hodiny obousměrně uzavřena, řidiči mohli jet odklonem přes Lanžhot.

„Přesná příčina vzniku nehody bude nyní předmětem dalšího vyšetřování. Policisté by uvítali kamerové záznamy či svědectví ostatní řidičů, kteří danım místem projížděli jen krátce před osudovou nehodou. Vıznamnım způsobem by tak mohli přispět k objasnění tragického střetu. Svědci mohou břeclavské dopravní policisty kontaktovat na telefonních číslech 974 632 260 a 602 469 135,“ dodal Vala.