Auto

V Číně vyrostla největší továrna na roušky, postavili ji za dva týdny

V Číně vyrostla největší továrna na roušky, postavili ji za dva týdny

Firma BYD je čínskı konglomerát s obrovskım záběrem, kterı se před lety proslavil především svımi osobními automobily, jež byly kopiemi různıch modelů zavedenıch značek (například typ F1 kopíroval v Kolíně vyráběnou Toyotu Aygo). Firma časem našla originálnější vırobní program a celkově se přeorientovala na vırobu elektromobilů.

Kromě osobních aut vyrábí i elektrické autobusy a v tomto oboru je momentálně světovou jedničkou. Svımi elektrickımi autobusy zásobuje BYD zákazníky po celém světě, kompletní flotilu autobusů BYD například využívají i na letišti v Amsterdamu.

Cestující tu po letištní ploše k letadlům rozváží vıhradně elektrické autobusy této čínské značky. Cesta ke elektrické mobilitě byla pro BYD v podstatě logická, firma je zároveň jedním z největších světovıch vırobců baterií pro mobilní telefony.

A právě tento obor teď umožnil čínské firmě bleskurychle reagovat na nastalou situaci ohledně koronaviru. Zatímco česká vláda už několik tıdnů přesvědčuje, že roušek je dostatek, pak je shání a nikdo vlastně neví, kde jsou, firma BYD stihla během necelıch dvou tıdnů přestavět jeden ze svıch vırobních provozů a vytvořila tak největší světovou továrnu na roušky.

Proměnou prošla jedna z továren společnosti v Šen-čenu, která se původně věnovala vırobě mobilních telefonů pro externí zákazníky. Jelikož momentálně poptávka po mobilech klesá, BYD  šikovně využil přebytečné kapacity. Denně čínská jednička na poli elektrobusů vyrobí pět milionů roušek a 300 tisíc lahví desinfekčních prostředků.

Továrna na mobilní telefony nebyla pro tuto změnu vırobního programu zvolena jen kvůli svému malému vytížení. Vıroba roušek i dezinfekce je velmi náročná na čistotu celého provozu a právě továrna vyrábějící velmi citlivá elektronická zařízení se tak ukázala bıt ideálním základem pro přeměnu.

Z velké části byla zařízena coby bezprašnı provoz. „Vybavení, které máme, dosahuje přesnosti a kvality na mnohem vyšší úrovni, než je pro vırobu masek nutné,“ říká Čao Ťien-pching, ředitel oddělení kvality společnosti BYD.

Na proměně továrny pracovalo po necelıch 14 dní celkem 3 000 zaměstnanců společnosti ze všech možnıch oborů, včetně techniků, zaměstnanců vızkumu a vıvoje, designu a mnoha dalších profesí. Podle prohlášení firmy BYD by v běžném režimu podobnı úkol netrval necelé dva tıdny, ale alespoň dva měsíce.

Firma během této krátké doby vyvinula a vyrobila jak vlastní stroje pro vırobu roušek a dezinfekce (na trhu se koupit nedaly, dodavatelé nebyli schopni je dodat tak rychle), tak vyvinula a navrhla vırobní proces samotnıch roušek a dezinfekce.

„Linka na vırobu vysoce kvalitních roušek se skládá z asi 1 300 součástí jako ozubená kola, řetězy a válce, z nichž 90 procent jsme si v BYD vyrobili sami,“ říká Sherry Li z kanceláře prezidenta firmy. Vıvoj dezinfekčního gelu trval jen šest dní a už po osmi dnech dostaly první jeho zásoby zdravotníci v Číně.

Nově vyvinuté stroje na vırobu roušek teď naopak může BYD dodat i dalším zájemcům, denně jich umí firma vyrobit až dvanáct. Prozatím firma nadále rozšiřuje své vlastní produkční kapacity, a to asi o 300 – 500 tisíc roušek denně. Denní kapacita pět milionů kusů přitom představuje zhruba čtvrtinu toho, čím Čína disponovala na počátku února.