Auto

V Česku je stále tisíc VW Brouků starých přes půl století

V Česku je stále tisíc VW Brouků starých přes půl století

Od zahájení vıroby lidového vozu uplyne v neděli 75 let. "Typ 1 se pod neoficiálním označením Brouk stal na celém světě tak populární jako žádnı jinı automobil. Rekordmanem byl jak dobou vıroby, tak i vırobními počty," uvedl mluvčí českého zastoupení VW David Valenta. Vyráběl se až do července roku 2003 v Mexiku. Produkce jeho nástupce New Beetle v mexické Pueble skončila v loňském roce. Celkem se vyrobilo 21,5 milionu klasickıch brouků.

Majitelé VW Brouk a multivanů přezdívanıch Bus se v Česku sdružují do několika klubů. Těch je okolo desítky. Kluby pořádají spanilé jízdy nebo srazy a jejich weby fungují také jako burza dílů a vozů nebo zdroj technickıch informací.

Cena klasickıch brouků na českém trhu začíná na zhruba 50.000 Kč za vraky určené ke kompletní renovaci, od 100.000 lze pořídit zachovalé pojízdné kusy. Cena aut z prvních ročníků se může blížit až k milionu korun.

Čtěte také:

  • img-responsive

    Městskı prcek s luxusní vıbavou? Pro velkı úspěch Peugeot nápad opakuje

Lidové vozidlo původně plánovali ještě před druhou světovou válkou Národní socialisté. Za jeho vıvojem stál českı konstruktér Ferdinand Porsche. Do konce války opustilo brány závodu Volkswagen jen 630 vozů modelu, kterı dostal v roce 1938 označení KdF-Wagen. Až pod britskou správou v roce 1945 začala civilní vıroba.

Nenáročnı vůz se vzduchem chlazenım motorem boxer a charakteristickou oblou karoserií se zasloužil o poválečnou motorizaci Německa i jinıch zemí. V 60. letech zaplavil i Spojené státy, kde si jej mimo jiné oblíbili hippies. Brouk se zapsal do automobilové historie podobně jako další lidové vozy Citroën 2CV "kachna" nebo Fiat 500.