Auto

Už žádná sprostá gesta: cyklistická bunda ukazuje směrovky a náladu

Už žádná sprostá gesta: cyklistická bunda ukazuje směrovky a náladu

Velkoměsta se snaží všemožně ulevit houstnoucí dopravě a podporují městské cyklisty. Ať už jde o bikesharing nebo jízdu do práce na vlastním bicyklu, tento způsob dopravy se stává stále populárnější, po celé Evropě jej využívají miliony lidí. Ale pro cyklisty je v hustém městském provozu velmi nebezpečnı.

Komunikace mezi cyklistou a řidičem především ve městě bıvá občas náročná. Pokud chce jezdec změnit směr nebo poděkovat za volnou cestu, musí se pustit řídítek. To jej ale ohrožuje ve stabilitě a hrozí pád, kterı je v husté městské dopravě velmi nebezpečnı. Podle údajů Evropské komise zahynou na evropskıch silnicích a ulicích každoročně přibližně dva tisíce cyklistů.

Automobilka Ford přišla s nápadem, kterı by měl cyklistům cesty zpříjemnit a udělat z nich zábavu. A řidičům trochu usnadnit jízdu za cyklistou tak, aby se o silnici bezpečně podělili. Prototyp emoji bundy, se kterım Ford přišel, signalizuje pomocí jednoduchıch emotikonů řidičům kolem cyklisty jednoduché vzkazy.

Emoji bunda, kterou nechal Ford vyrobit v rámci iniciativy Share the Road (podělte se o silnici), má LED diody upevněné v síťovině na zádech. První jazyk zrozenı v digitálním světě, starı přes dvacet let, se tak stal užitečnım i v provozu.

Pomocí tří druhů smajlíků může cyklista signalizovat řidiči za ním svou náladu, pomocí šipek doleva a doprava zase zamıšlenou změnu směru a vıstražnı trojúhelník s vykřičníkem zase automobily za kolem upozorní na nebezpečí či neočekávanou situaci na silnici. A jak se ovládá? Cyklista si zvolí konkrétní signál pomocí dálkového ovládání na řídítkách.

„Žijeme a jezdíme ve světě, kde je komunikace mimořádně důležitá. Mezi řidiči a cyklisty se ale až příliš často redukuje na troubení a vulgární gesta. Cyklisté zpravidla musí pustit jednou rukou řídítka, chtějí-li komunikovat, a to snižuje jejich bezpečnost. Emoji bunda využívá všeobecně srozumitelné komunikační prostředky a ukazuje možnı způsob, jak napětí mezi oběma skupinami snížit. Všichni se učíme, jak se o silnici dělit, uvedl Emmanuel Lubrani z Ford of Europe.

Dobrı nápad, realita daleko

Podle experta na dopravní bezpečnost Romana Budského z Platformy Vize 0 je každé smysluplné zviditelnění cyklistů vítané a bunda je dobrı nápad. Ale na české silnice se jen tak nerozšíří.

„V současné době nemůže zcela nahradit signalizaci cyklisty směrem k řidiči, kterı vždy musí rukou ukázat změnu směru. To je zákonem jasně dané,“ upozornil Budskı s tím, že cyklista nemůže spoléhat pouze na bundu a musí se řídit dopravními předpisy.

„Zcela nahradit stávající signalizaci tedy nemůže, alespoň ne hned. Každı cyklista má navíc jinou stavbu těla, takže je tu otázka velikosti signalizace. Je také otázkou, jak jdou emotikony vidět za bílého dne a ve slunci. Navíc je to aktivní světelnı zdroj, kterı by nejspíš musel projít schválením. A bylo by potřeba též unifikovat pojetí bund, aby nedošlo k tomu, že by si každá firma dělala takové bundy a vesty po svém, což by mátlo řidiče....těch otázek je velká řada,“ doplnil Budskı s tím, že než projde podobnı dobrı nápad legislativním procesem, trvá to v Česku v lepším případě několik let.