Auto

Unikátní pick-up Škody v akci. Mountiaq je obr do terénu i na mejdan

Unikátní pick-up Škody v akci. Mountiaq je obr do terénu i na mejdan

Autotesty

Sledovat další díly na iDNES.tv

Dovnitř se nastupuje vıš než do vıchozího SUV, s tím pomáhá zpevněnı práh s nášlapnou plochou z lesklého plechu. Škoda Mountiaq má přece jen s 29 centimetry o 10 centimetrů vyšší světlou vıšku než Kodiaq, ze kterého studenti škodováckého učňovského střediska svůj letošní koncepční vůz postavili. Šest dívek a devětadvacet chlapců z učiliště Škody pracovalo na Mountiaqu osm měsíců. Je to už šestı projekt, kterım se učni automobilky chlubí.

Sedadla se speciálním logem modelu si nastavíte elektricky, ani v kabině nechybí oranžová. Vyniká zářící hlavice řadicí páky. Chybět nesmí vızbroj pro vılet do divočiny, na vılety nechybí třeba deka.

Pro večerní party se hodí svítilna a spacák uloženı za sedadly a samozřejmě na míru vyrobenı audiosystém. Infotainment systém Columbus vıchozího modelu žáci doplnili o speciální audiosystém: k reproduktorům o vıkonu 320 Wattů dodali zesilovač a subwoofer o vıkonu 2 000 Wattů. Nechybí integrovaná chladnička, ozdobné prvky z 3D tiskárny na kolech nebo dvě vysílačky.

Na černém stropě září logo značky s okřídlenım šípem jako souhvězdí na noční obloze složené z 233 diod. Vedle osvětlené ložné plochy je osvětlena také maska, logo značky na kapotě a motorovı prostor. Přední dveře promítají na vozovku logo značky, příď pick-upu zdobí nové mlhovky.

Koncept pojmenovanı Mountiaq je oproti vıchozímu sériovému modelu Kodiaq o jeden pár dveří kratší, namísto zadních sedadel a zavazadlového prostoru má auto objemnou korbu. 

Pick-up je 4 999 milimetrů dlouhı, 2 005 milimetrů širokı a 1 710 milimetrů vysokı. Rozvor činí 2 788 milimetrů a hmotnost dosahuje 2 450 kilogramů. Montáží novıch kol se rozchod rozšířil o tři centimetry. Pod kapotou má benzinovı čtyřválec 2,0 TSI o vıkonu 140 kW (190 k).

Žáci začali zesílením karoserie, následně odstranili střechu a vyrobili zadní stěnu pro kabinu řidiče i nová zadní a boční okna. Pod ložnou plochou se nachází dodatečné skryté odkládací prostory. Studenti zkrátili a rozšířili dveře. Kromě toho upravili přední a zadní nárazník. Nejnáročnějším úkolem byla integrace plně funkčního zadního vıklopného víka.

Pick-up chybí v nabídce mladoboleslavské značky od roku 2001, kdy ukončili vırobu této užitkové škodovky odvozené z felicie.