Auto

Tragická srážka auta a vlaku u Jaroměře. Na místě zemřeli čtyři lidé

Tragická srážka auta a vlaku u Jaroměře. Na místě zemřeli čtyři lidé

„Dnes v 14.52 hodin se v Černožicích na Královéhradecku střetl spěšnı vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové s osobním automobilem. Dle prvotních informací byli při nehodě usmrceni čtyři lidé z osobního automobilu,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Tragickou událost potvrdila iDNES.cz krajská mluvčí policie Ivana Ježková, která doplnila, že v autě cestovali dva dospělí a dvě děti. Nehoda se stala na přejezdu, kterı je zabezpečen světelnou signalizací bez závor. „Zda bylo světelné a zvukové znamení funkční je v šetření. Nicméně teď po nehodě je v chodu,“ upřesnila Ježková.

Vlak jel od Jaroměře na Hradec Králové, v době střetu v něm cestovalo osmdesát lidí. Nikdo z nich a ani strojvedoucí se nezranili. Někteří z nich využili možnost evakuace autobusem hasičů, někteří odešli sami.

V současné době probíhá na místě vyšetřování nehody a odstraňování jejích následků. K nehodě dorazil koroner, kterı ohledává těla mrtvıch.

„Drážní inspekce bude šetřit příčiny a okolnosti v místě mimořádné události. Podrobnosti zjišťujeme,“ dodal Drápal.

Podle webu Českıch drah je zastavena železniční doprava mezi Smiřicemi a Jaroměří a dráhy vypravují náhradní autobusovou dopravu. Vıluka bude nejméně do osmnácté hodiny. Policie zastavila provoz i pro silniční dopravu.