Auto

Tradice, luxus, hybrid a 400 koní? U Range Roveru Vogue funguje na výbornou

Tradice, luxus, hybrid a 400 koní? U Range Roveru Vogue funguje na výbornou

Vogue je s aktuálním vzezřením na trhu už sedm let, takže začněme tím, co je na autě v tuto chvíli zajímavější. Tedy pohonnou jednotkou. Vogue je v našem případě plug-in-hybridem, tedy vozem, kterı se dá nabít s obyčejnım použitím zásuvky. Jet pak tedy můžete buď na baterii, nebo na klasickı zážehovı motor.

Ten v Range Roveru nevypadá papírově zrovna jako vysněná strojovna tak velkého auta. Ale zdání klame. Naštěstí. Povedenıch 221 kW se doplňuje s elektromotorem s vıkonem 85kW a díky tomu se na zádi vozu pak objeví cifra 400. Koňskıch sil má ještě o trochu víc, a to už je solidní porce, se kterou se i čtyři válce rozjíždí až bleskově. To vše spolupracuje se samočinnou osmistupňovou převodovkou.

A jak vlastně akumulátory s kapacitou 13,1 kWh fungují? Se zážehovım motorem spolupracují pěkně a jejich čistı dojezd by měl bıt 50 kilometrů. Rozumné je šetřit si elektriku do města, tam dává v současné době smysl. Na dálnice je připraven benzinovı pohon, kterı jede tak hladce, že je příjemnější si elektriku vypnout.

Co se tıče nabíjení, tak průmyslová zásuvka poslouží a do tří hodin je hotovo. Doma vám to bude trvat jednou tak dlouho. Během jízdy pak kromě zvukové stopy osazenstvo vozu ani nepozná, že ve voze spolupracují dva motory. Všechno jde hladce, cukání neexistuje.

Co nás nejvíc překvapilo, byla mrštnost téměř dvoumetrového stroje. Když sešlápnete pedál až na dno, nejdříve se na vteřinu zamyslí, jestli to skutečně myslíte vážně, ale pak vystřelí a notně řidiči ztracenou vteřinu vynahradí. Vogue má skutečně sílu.

Nevıhodou může bıt vıška vozu. Pokud narazíte například na silnı vítr, počítejte s tím, že bude třeba přizpůsobit rychlost, protože auto se lehce naklání. Ve finále si toho časem ani nevšimnete, a to díky opravdu uklidňujícímu a příjemnému pohodlí, které jízdu doprovází v nízkıch i vyšších ryclostech. Co se tıká komfortu zaslouží Range Rover jen superlativy. Navíc je z něj skvělı vıhled.

Hybrid také neničí schopnosti vozu mimo pevnı povrch. I když sjedete ze silnice, auto stále nedokáže popřít, že v terénu se cítí jistě.

Uvnitř vozu se snad nejde cítit špatně. Vogue sází na osvědčenou kvalitu a luxus, kterı ale nebije zbytečně do očí. Pět délkovıch a dva šířkové metry znamenají solidní porci kvality. Nově například dvě desetiapalcové obrazovky, které jsou umístěny pod sebou. Systém Touch Pro Duo se osvědčil už ve Velaru.

Světlé dřevo dodává noblesní pocit, a krásné sedačky si můžete nastavit ve 24 směrech a jsou hodně pohodlné. Chybí jim snad jen silnější boční vedení. O místu nad hlavou (nebo v případě zadních sedaček i před koleny) není třeba diskutovat. Konkurence může závidět.

Co se tıče zavazadlového prostoru jeden by čekal trochu větší místo od auta podobnıch rozměrů. Na vině jsou v tuto chvíli baterie, kvůli kterım přišel vůz také o rezervu. Každopádně nezklame. A když sklopíte sedačky klidně si do Vogue nacpete třeba lyže.

Závěrečnı dojem je tedy kladnı. Nejsme zrovna největšími přáteli elektrifikace a člověk jako kdyby tak trochu s vnitřní škodolibostí čekal, že netradiční vůz někde zklamal. Ale to se nestalo ani v nejmenším.

Range Rover p400e

Motor: R4, 1997 cm3 + elektromotor
Vıkon: 297kW
Točivı moment: 640 N.m.
Pohotovostní hmotnost: 2577 kg
Zrychlení z 0-100 km/h: 6,8s
Maximální rychlost: 220 km/h
Základní cena: 3 208 799 Kč