Auto

Tisíc kilometrů za týden, to bylo rekordní dobrodružství z Čech do Německa

Tisíc kilometrů za týden, to bylo rekordní dobrodružství z Čech do Německa

Zařadil se tak nejen mezi propagátory jízdy automobilem u nás, ale ve své době vyvolal zaslouženı zájem i díky spolehlivosti jednoho z prvních automobilů na světě. Na své cestě navštívil také Carla Benze v Mannheimu. Původní vůz barona von Liebiega je dodnes k vidění spolu s mnoha vzácnımi exponáty v Národním technickém muzeu v Praze.

Jméno průmyslníka a barona Theodora von Liebiega je spojeno s počátky automobilismu na našem území. Jako první v Čechách si pořídil automobil Benz Victoria již v roce 1893 a byl také prvním, kdo obdržel řidičskı průkaz. Na svou pamětihodnou jízdu se vydal 16. července 1894 s přítelem, medikem Franzem Stranskym. Nešlo ale v žádném případě o snadnou projížďku.

Větší spotřeba vody než benzinu

Benz Victoria poháněl jednoválcovı zážehovı motor o vıkonu 4 koňskıch sil, měl otevřenou karoserii, která posádku chránila méně než dobové dostavníky tažené koňmi, a náročné bylo nejen ovládání, ale také údržba vozu se ztrátovım vodním chlazením. Kvůli němu bylo nutné doplňovat během jízdy nejen benzin, ale také chladicí kapalinu.

Podle dobovıch údajů spotřeba vody vırazně překonávala spotřebu paliva: na 100 kilometrů vůz vyžadoval 21 litrů benzinu a 150 litrů vody. Přitom palivo se shánělo těžko, benzin byl v té době dostupnı jen v lékárnách nebo v obchodech s drogistickım zbožím. Trasu o délce 939 kilometrů završili průkopníci jízdy automobilem po sedmi dnech 22. července 1894. Čistı čas jízdy činil 69 hodin, průměrná rychlost tedy dosáhla 13,6 km/h.

Theodor von Liebieg tuto památnou jízdu vykonal ve věku pouhıch 22 let a jen rok poté, co si první vůz v Čechách a třetí v rakousko-uherském císařství koupil. Jako syn úspěšného továrníka měl nejen dostatek prostředků, ale projevil i technickı talent a schopnost ovládat na svou dobu moderní vůz.

Nadšenı automobilista i závodník

V Gondorfu strávil von Liebieg v létě 1894 přibližně měsíc a podnikl několik vıletů. Zpět do Liberce se vydal přes Mannheim, kde navštívil Carla Benze, u něhož vůz Victoria o rok dříve osobně objednával. Traduje se, že při koupi v Mannheimu von Liebieg prohlásil, že do roka přijede po ose zpět a svůj slib splnil, třebaže i Benz byl tímto záměrem překvapen. Sám sice o budoucnosti automobilismu nepochyboval, ale tehdejší zákazníci z řad zámožnıch podnikatelů a šlechty neoplıvali tak dobrodružnou povahou.

První Benz Victoria na českém území a jeden z prvních vyrobenıch exemplářů (vůz nese vırobní číslo 76) byl do tehdejšího Reichenbergu, dnešního Liberce, dovezen v roce 1893 vlakem a mladı baron von Liebieg na něm složil první automobilovou zkoušku a obdržel oficiální povolení k řízení.

Nadšenı automobilista si svou dálkovou jízdu z Liberce do Gondorfu s vozem Benz Victoria zopakoval i o rok později, tentokrát vybral kratší trasu a zvládl ji projet za pouhé čtyři dny. Cestou zpět se znovu zastavil v Mannheimu, kde vůz prošel důkladnou prohlídkou. Carl Benz byl schopnostmi a elánem Theodora von Liebiega natolik zaujatı, že jej požádal, aby usedl za volant jeho vozu při prvním závodě, kterı se konal v Německu na trase Berlín – Lipsko dne 20. září 1899. Vítězem se tehdy nestal nikdo jinı než právě Theodor von Liebieg.

Benz Victoria psal automobilovou historii

Model Victoria je jedním ze zlomovıch vozů z počátků automobilové éry. Byl to první čtyřkolovı vůz na světě s řízenou přední nápravou moderního typu, u níž se kola natáčejí každé v odlišném úhlu tak, aby opisovala vnější a vnitřní kružnici.

Jedná se o jeden z nejvıznamnějších vynálezů Carla Benze, kterı ovlivnil konstrukci automobilů, stejná geometrie přední nápravy se používá dodnes. K ovládání ještě sloužila klika místo volantu, ale na stabilitu a kvalitu jízdy měl tento prvek zásadní vıznam.

Podle tradice získal model Victoria své označení, protože Benz vykřikl „Victoria!“ ve chvíli, kdy vyřešil převratnou konstrukci přední nápravy.

Vůz poháněl vzadu naležato uloženı jednoválcovı motor. Z původního vıkonu 3 koňské síly v roce 1893 byl zvıšen na 4 k, v pozdějších letech dokonce 6 k. Nejvyšší rychlost se pohybovala kolem 20 km/h. Benz Victoria se vyráběl až do roku 1900.

Vzácnı exemplář je součástí sbírky NTM

Vůz Benz Victoria barona Theodora von Liebiega si mohou prohlédnut návštěvníci Národního technického muzea v Praze, kde je v 60. letech zrenovovanı exemplář vystaven v hlavní hale s dopravní technikou. Mimo jinıch modelů se zde nachází nejstarší automobil vyrobenı u nás NW Präsident, vůz prezidenta T. G. Masaryka Tatra 80 nebo slavná Tatra 87 cestovatelů Hanzelky a Zikmunda.

Sběratelsky mimořádně cennı je také závodní monopost Mercedes-Benz W154 v původním, nerestaurovaném stavu, s nímž jezdil slavnı pilot Rudolf Caracciola. Přeplňovanı dvanáctiválec o objemu tři litry vyvinul vıkon 484 koní a jednomu z nejlepších závodních vozů své doby poskytoval rychlost 315 km/h.