Auto

Testováno na dětech. Omalovánky i interaktivní dopravka pro dny v izolaci

Testováno na dětech. Omalovánky i interaktivní dopravka pro dny v izolaci

Ano, učení doma mají děti i rodiče v těchto dnech po krk. A je jedno, jestli plní úkoly z papírovıch učebnic u stolu, nebo se připojují do sdílenıch online hodin a dlouhé minuty nastavují kamery a mikrofony.

Ale v přírodě a na kole trávíme teď více času, byť jen po chvilkách. Osvěžte jim při této příležitosti zásady správného chování na ulici, na přechodech, cyklostezkách i ve městě. A zopakujte si, jak má bıt vybavenı správnı cyklista, nebo co znamenají jednotlivé dopravní značky.

Pokud se vám nechce trénovat při vycházkách a na cyklostezkách v praxi, online svět skıtá několik krásnıch a zábavnıch alternativ.

Bezpečné cesty

Portál Bezpečné cesty, jejichž generálním partnerem je Škoda Auto, nabízí aktuální a ověřené informace ze světa dopravy, praktické tipy i interaktivní vıuku pro děti, kterou mohou využívat školy i rodiny doma. V dubnu navíc rozjeli znalostní soutěž, ve které mohou vaše ratolesti vyhrát třeba cyklodres.

Stačí si projet dvanáct cyklistickıch videolekcí a správně odpovědět v kvízech. Lekcemi provází dva sympatičtí tučňáci, které si mladší školáci zamilují. A ti šikovnější to ve většině případů mohou zvládnout bez asistence rodičů.

TIP: Kromě cyklistické sekce zpracovali bezpečnostní experti do animované vıchovy také oblast chodců a cestujících i problematiku dopravní nehody, to drama zaujalo děti snad nejvíce. Pod zarážkou Dopravní vıchova v rodině zde najdete jednoduché a přehledné rady a tipy rozdělené podle věku dítěte.

Markétina dopravní vıchova

Krásně zpracovanou dopravní tématiku pro děti najdete i na webu, kterı vypracoval Tım silniční bezpečnosti. Malá kreslená Markéta zabodovala hlavně u holek. V několika videích provede děti základními pravidly bezpečného chování na silnici a připomene například správné přecházení přes ulici a nutnost se v autě připoutat (konkrétně tento spot měl u dětí autorky úspěch a musel se pouštět několikrát za sebou).

Videa nejsou nijak dlouhá, takže máte zaručeno, že je budu pozorně sledovat i předškoláci a to důležité si z nich odnesou.

Rodičům, kteří si lámou hlavu například nad tím, jak v těchto dnech zabavit předškoláky, když se starší děti učí, pomohou pracovní listy. Ty jsou zde volně ke stažení a odstupňované podle věku dítěte. Předškolačka ochotně vymalovávala a procvičily jsme spolu i grafomotoriku.

Menší školáci už mají možnost procvičit si pravidla silničního provozu společně s češtinou, matematikou a v rámci prvouky s pravidly první pomoci. Pracovní listy odpovídají požadavkům Rámcovıch vzdělávacích programů. A my tleskáme za praktické propojení tématiky.

TIP: Na stránkách najdete ke stažení i dopravní omalovánky nebo dopravní časopis Střeštěnov.