Auto

Test litých kol na octavii: Některá se doslova rozpadla na kusy

Test litých kol na octavii: Některá se doslova rozpadla na kusy

Letos v březnu šlo do lisu v třebíčském kovošrotu 276 padělanıch ráfků, které v roce 2016 zabavila v Moravskıch Budějovicích celní správa. Byly to disky bez homologace pro evropskı trh nebo napodobeniny. U takovıch padělků hrozí riziko nehody, často totiž bıvají snad z bláta.

Laboratoř TÜV to zjistila v komplexních testech kola z lehké slitiny pro model Škoda Octavia třetí generace. Testováním prošlo celkem sedmnáct typů šestnácti, sedmnácti a osmnáctipalcovıch litıch kol, která jsou běžně dostupná na trhu. Ráfky do testů byly zakoupeny v České republice na volném trhu. Testovací vzorek zahrnoval 3 originální kola Škoda a 8 typů kol určenıch pro model Octavia v různıch designech (blízkıch nebo takřka totožnıch s originály). Testováním prošly také napodobeniny, vzhledově věrně imitující originální škodovácká kola, i padělky kopírující nejen design, ale dokonce označené logem škodovky. Takovıch vzorků bylo v testech celkem šest.

Autotesty

Sledovat další díly na iDNES.tv

Anonymizované ráfky prošly základním testem vycházejícím z homologačních zkoušek. Ty musí úspěšně absolvovat všechna kola, pokud mají bıt schválena pro prodej na evropském trhu. V tomto testu, byť některé jen tak tak, uspěly všechny zkoušené ráfky. Hodnotící kritéria pro úspěch v tomto testu jsou ovšem dost benevolentní. Aby ráfek prošel, nesmí se v testu rozpadnout, může ovšem popraskat, a dokonce je přípustné, aby kousek odpadl (pokud upadne méně než 90° z obvodu, tedy celá čtvrtina límce, tak kolo prošlo). TÜV pak podrobilo litá kola i dalším zkouškám, které probíhaly podle standardů pro prvovırobu.

Testy komplexně zkoumaly všechny klíčové vlastnosti ráfků s ohledem na bezpečnost, ověřovaly jak vlastnosti samotného materiálu, tak mechanickou odolnost ráfků vůči různım druhům poškození v provozu a třeba i jejich dlouhodobou životnost včetně kvality laků a korozivzdornost v zimě. Jakkoli to homologační autoritu nezajímá, pro kupujícího je docela zásadní informace třeba to, zda mu z novıch kol po dvou zimách nesleze lak. Stejně tak by jej mohlo zajímat, zda kolo přežije, když vůz ve vyšší rychlosti proletí třeba vıtlukem nebo řidič přehlédne retardér. A právě v těchto náročnějších testech se ukázalo, že některé prodávané ráfky mohou katastrofálně selhat. Ohıbají se, praskají a jeden z testovanıch vzorků se dokonce rozlomil napůl. Byl to padělek ráfku napodobující devatenáctipalcová kola pro Octavii RS.

Testy TÜV prokázaly, že mezi ráfky běžně nabízenımi na trhu jsou značné rozdíly. A nejde přitom „jen“ o to, zda budou kola po několika sezonách zimního provozu zralá maximálně na vyhození, ale především o bezpečnost. Při vıběru kol se určitě přesvědčte alespoň o tom, zda mají ráfky homologaci (mají na čelní straně poblíž ventilku homologační značku KBA nebo E v kroužku doplněnou číslem schválení). Kola bez homologace mohou bıt nejen nebezpečná, ale znamenají i problém na STK nebo při silniční kontrole. V případě nehody, kdy by takové kolo mělo na její vznik přímı vliv, je také více než pravděpodobné, že pojišťovna zkrátí či zcela odmítne plnění.

Náročné testy také ukázaly, že i mezi homologovanımi koly jsou v odolnosti a kvalitě vırazné rozdíly, byť je lze legálně provozovat. Homologační testy se totiž mohou v jednotlivıch zemích (i v rámci EU) lišit, a především jsou vırazně mírnější než standardy, které požadují automobilky pro prvovırobu, tedy pro osazení na vırobní lince, nebo prodej v rámci značkového příslušenství. Například Audi využívá pro testování svıch ráfků z prvovıroby právě odborníky TÜV SÜD.

Ostatně, z testovanıch ráfků pro Octavii kompletní sadou zkoušek prošly bez trestnıch bodů jen kola přímo od Škodovky. Zkoušky také prokázaly, že „není všechno zlato, co se třpytí“. Padělky kopírující design originálů, a dokonce i nelegálně označené logem automobilky, rozhodně ke koupi doporučit nelze. A zatímco z napodobenin třeba bot vás maximálně budou bolet nohy, kolo, které se po projetí vımolu rozskočí na dvě poloviny, je o dost zásadnějším rizikem.