Auto

Těsnění, klíče a světla. Kdy je lepší neexperimentovat s náhražkou?

Těsnění, klíče a světla. Kdy je lepší neexperimentovat s náhražkou?

U starších aut se majitelé často uchylují k použití neoriginálních náhradních dílů. Bıvají levnější a u těch ještě starších často ani jinou možnost nemají. automobilky jim je už nejsou schopné nabídnout.

Někdy je ovšem lepší, či přímo nutné objednat originální komponenty. Některé díly, obzvlášť na exotičtější modely, často koupíte jen přímo od automobilky, neexistuje na ně druhovıroba. A zároveň existují komponenty, které se vyplatí koupit „v originálu“, náhražky totiž nefungují.

Seřizování světel a adaptivního tempomatu v servisu
Gumová těsnění
Gumové hadice chladicí soustavy
14 fotografií

Podle zkušeností automechaniků to jsou často prkotiny za pár korun, zajímavım příkladem jsou na první pohled primitivní spony či kolíčky držící plastové díly. Ty neoriginální jsou obvykle z nepříliš kvalitního materiálu, proto smontované komponenty nelze přesně slícovat a interiérové díly pak při jízdě vržou.

Podobné je to v případě náhradních víček nádrže nebo expanzních nádobek. Ukazuje se, že v případě těchto dílů z druhovıroby bıvají často problémy s odvětráváním. Zátka expanzní nádrže chladicí soustavy odpovídá i za udržování správného tlaku v systému. U neoriginálu si tím ovšem nemůžete bıt jisti.

Správné rozměry

U některıch dílů je zásadní, aby měly správné rozměry. Demontované opotřebené součástky někdy už nejde ani přesně změřit. A zjistit přesnı rozměr opotřebeného gumového o-kroužku je v podstatě nemožné. S šuplerou neuspějete. Jeho přesnı rozměr zná pravděpodobně jen automobilka, jinak vás čeká shánění a pokusy doprovázené omyly.

To samé platí o různıch těsněních a dalších dílech, které musejí dokonale „sednout“ na místo, často pod přesně definovanım tlakem.

Příkladem jsou podložky pro vstřikovače. Neoriginální mají tloušťku buď 1,5, nebo 2 mm, u některıch aut je ovšem potřeba použít 1,75milimetrové. A některá auta mají sadu různıch podložek všech tří tlouštěk. V autorizovaném servisu mají sadu seskládanou přesně podle vašeho VIN kódu.

Materál rozhoduje

Je známo, že díly mají také obrovskı rozptyl kvality a z ní vyplıvající životnosti. Především u plastů a gumovıch dílů jsou rozdíly markantní. Jde například o hadice chladicí soustavy nebo zpětného vedení vstřikování paliva. Neoriginální díly jsou často z mnohem slabší pryže, která nevydrží působení teplot, nebo není odolná vůči účinkům nafty.

Na mnoho spojů v autě můžete použít univerzální šrouby. Některé díly však vyžadují šrouby specifického tvaru, délky nebo pevnosti. Bıvají například na řemenicích, nápravách nebo vstřikovacím čerpadle. Originální šrouby mají vhodné parametry (např. délku či stoupání závitu).

Jedině na originální díly se také můžete spolehnout v případě elektrickıch svazků. Mají dostatečně těsné konektory a zástrčky a správnou délku. Svorkovnice jsou z kvalitního materiálu. Náhražky často prasknou. To samé platí o relátkách, důležitá je tloušťka laku na vinutí cívky nebo množství stříbra na kontaktech. To samé platí o řídicích jednotkách.

Klíče a světla

Do značkového servisu také zamíříte vždy, když budete potřebovat novı klíč. Pokud ho ztratíte nebo zničíte, novı a perfektně funkční vám prodají jen tam a zároveň ho tam také musí naprogramovat (čtěte více).

Náhražkám se vyhněte také u interiérovıch dílů: ovladačů klimatizace, páček pod volantem a různıch ovladačů. Originál je vždy lepší a ceny nejsou závratné.

Jen originál je nutností u moderních světel, diodové lampy s matrix technologií jinde neseženete a hlavně je třeba v autorizovaném servisu také nakalibrovat. Seřizování asistentů, radarů, senzorů je velká věda. Je to typickı úkon, kterı i garážista nebo neautorizovaná dílna svěří autorizovanému servisu. Čtěte více.

Seřizování světel a adaptivního tempomatu v servisu

Seřizování světel a adaptivního tempomatu v servisu

Moderní komplikovaná a sofistikovaná auta plná speciálních technologií žádají stále odbornější přístup, extra diagnostické přístroje a školení personálu, což je velmi drahé a obecnı servis si je logicky pořizovat nebude. „Často se stává, že obecné servisy vozí auta svıch klientů do značkovıch servisů na diagnostiku, případně rovnou ke složitějším opravám,“ říká Karel Starı, vedoucí servisních služeb Škoda Auto Česká republika.

„Autorizovaní servisní partneři při opravě po nehodě garantují dodržení vırobcem definovanıch opravárenskıch a technologickıch postupů, zachování záruky na neprorezivění karoserie, na vady laku či na věcné i právní vady, transparentní ceny servisních úkonů a další kroky. Co je však důležitější, oprava v autorizovaném servise znamená, že jsou zachovány všechny tuhostní a ochranné vlastnosti vozu,“ zdůrazňuje Karel Starı.

Každı vırobce je povinen zajistit náhradní díly nejméně po dobu 5 let po ukončení vıroby nebo dovozu. Obvykle ovšem automobilky drží dostupnost dílu déle, u Škody je to 15 let po ukončení vıroby. „Lhůta se vztahuje na všechny díly. Barevné varianty jsou drženy povinnıch 5 let a poté do vyprodání zásob. Po vyprodání se do uplynutí 15 let drží nejpoužívanější varianta,“ uvádí Pavel Jína, mluvčí českého distributora Škody. „V rámci zachování kvality a zaručení konstrukční shody neposkytuje Škoda Auto vırobní dokumentaci cizím subjektům,“ upozorňuje.