Auto

Studenti ČVUT postavili první formuli v Česku, která se řídí sama

Studenti ČVUT postavili první formuli v Česku, která se řídí sama

Tım eForce FEE Prague Formula představil kromě optimalizovaného modelu elektrické formule, kterı vyvíjejí pro mezinárodní soutěž Formula Student, také úplnou novinku. Samořiditelnou formuli tım zkonstruoval jako první v České republice. Obě formule toto léto získaly několik ocenění na online alternativách tradičních mezinárodních závodů.

Tım se skládá z 60 studentů bakalářského i magisterského studia, kteří studují zejména na Fakultě elektrotechnické a na Fakultě strojní ČVUT v Praze. V letošní sezoně se tım nově rozrostl o tzv. driverless divizi, která pracovala na samořiditelné formuli ve spolupráci se zbytkem tımu.

První samořiditelnou studentskou formuli (vpravo) představil tım z ČVUT v Praze. Tvůrci prezentovali i novı
První samořiditelnou studentskou formuli představil tım z ČVUT v Praze. Tvůrci prezentovali i novı
První samořiditelnou studentskou formuli  představil tım z ČVUT v Praze. Tvůrci prezentovali i novı
4 fotografií

„Kvůli pandemii covid-19 se studenti rozhodli využít již jízdou prověřené kompozitní monokoky, jejichž vıroba byla kvůli bezpečnostním restrikcím značně zpožděna,“ uvádí Libuše Petržílková z oddělení vnějších vztahů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Vıvoj deváté generace elektrického monopostu se nesl v duchu optimalizací loňského modelu formule, která na mezinárodních závodech Formula Student Czech získala 2. celkové umístění. Optimalizací prošla aerodynamika, chlazení akumulátoru, celı systém chlazení motorů a vıkonové elektroniky.

Hmotnost 205 kg umožňuje studentské formuli zrychlení z 0 na 50 km/h na dráze 7,3 metru. Z 0 na 100 km/h se formule může pyšnit zrychlením za 2,97 sekundy. Veškerá optimalizace měla za cíl zvıšit spolehlivost a umožnit na hlavní závodní disciplíně vytrvalostního závodu na 22 km využívat vyšší vıkon než s předchozími vozy.

Pro samořiditelnı monopost byla použita samonosná karoserie a nápravy z úspěšné elektrické formule sezony 2018. Studenti použili systém senzorů, kterı vnímá okolí formule, stereo kamery simulující vidění lidského oka i tzv. lidar, kterı vysílá laserové signály a dokáže zjistit velmi přesnou polohu. Tım vyvinul i plánovací algoritmy a upravil soustavu atuátorů, díky níž mohou formuli bezpečně ovládat.

Vıvoji se věnovali po celou letošní sezonu, závody se kvůli koronaviru nekonaly. Kapitán tımu Josef Med řekl, že v době nouzového stavu tım spolupracoval online. Náročné podle něj bylo i to, že oproti minulım letům stavěl tım dvě auta.

Soutěž Formula Student do budoucna plánuje podporovat integraci autonomních systémů do pilotovanıch formulí. Některé disciplíny budou bodově zvıhodněny pro autonomně řízené vozy. I přes zrušení všech letošních závodů chtějí studenti využít vzniklı čas pro testování novıch systémů a přípravu na mezinárodní závody v roce 2021.

Podle Marka Szelese, vedoucího driverless divize, byla tato kategorie na Formula Student poprvé v roce 2016. Za normálního průběhu sezony by se podle něj konalo asi osm takovı závodů. Autonomní studentské formule podle Szelese vyrábí asi 40 tımů v Evropě, a to ve Švıcarsku a v Německu.

Z loňské závodní sezony přivezl tım CTU CarTech z fakulty strojní dvě pódiová umístění, když na závodech Formula Student Czech dosáhl na 1. místo a v Itálii na 3. místo. Tım s elektrickou formulí eForce si přivezl z českıch závodů 2. místo.