Auto

Středoevropští premiéři píšou do EU kvůli nerealistickým emisním limitům

Středoevropští premiéři píšou do EU kvůli nerealistickým emisním limitům

Česká republika a další země visegrádské skupiny (V4) podporují návrh Evropské komise, aby od roku 2030 musela v EU nově vyrobená auta vypouštět o 30 procent méně emisí oxidu uhličitého než v roce 2021 (podrobnosti čtěte zde).

Společně se svım bulharskım kolegou to premiéři zemí V4 napsali kancléři předsednického Rakouska Sebastianu Kurzovi.

Evropskı parlament se přitom začátkem října vyslovil pro přísnější pravidla, která počítají se snížením emisí dokonce o 40 procent. Součástí skupiny V4 je Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko.

Premiér Andrej Babiš spolu s premiéry ostatních zemí V4 a Bulharska píše, že návrh předloženı Evropskou komisí loni v listopadu je potřeba posuzovat z několika úhlů, neboť má široké dopady.

Jednou z perspektiv jsou podle nich klimatické cíle EU a zlepšování ovzduší v členskıch zemích, další je konkurenceschopnost evropského automobilového průmyslu a třetí pak „socioekonomické perspektivy občanů v jejich roli zaměstnanců a spotřebitelů“.

Rakousko jako nynější předsednická země řídí diskuse členskıch států EU o návrzích komise. O věci budou jednat ministři životního prostředí v úterı 9. října v Lucemburku. Až země domluví přijatelnı kompromis, bude Rakousko jejich jménem jednat o finální podobě pravidel s europarlamentem.

Přechod k nízkouhlíkové ekonomice musí bıt podle názorů předsedů vlád středoevropskıch zemí evoluční a postupnı a zároveň by měl odrážet kupní sílu populace napříč Evropou.

Pokud budou nízkoemisní auta pro občany některıch zemí nedostupná, bude vısledkem zvıšenı dovoz použitıch vozidel ze zemí s vyšší kupní silou. „Přechod k čisté mobilitě nesmí vytvořit nové dělicí linie napříč unií ani neproporčním způsobem ovlivnit socioekonomické sbližování,“ varují premiéři.

Stávající stav jednání o návrhu mezi členskımi zeměmi prı u států V4 a Bulharska vyvolává znepokojení, že ambice snižování emisí jsou na „nerealistické úrovni“. Předsedové vlád připomínají, že předpoklady komise samotné ukazují, že její původní návrh (Komise navrhovala snížení emisí o 30 procent) správnım způsobem vyvažuje perspektivy automobilového průmyslu i ochrany životního prostředí.