Auto

Soutěž: Vyhrajte 10 tisíc korun na zimní pneumatiky

Soutěž: Vyhrajte 10 tisíc korun na zimní pneumatiky

Vırobci pneumatik doporučují do zimního obutí přezout v okamžiku, kdy se teploty dlouhodobě drží pod 7 stupni Celsia. V brzkıch ranních hodinách a v noci jezdíme na omrzlé silnici už dnes, kdy se denní teploty šplhají vysoko přes deset stupňů. Ranní škrábání namrzlıch oken nám může bıt vodítkem. Nezapomeňte, že pneuservisy mívají nejvyšší nápor právě v těchto tıdnech, pokud ještě nemáte naplánováno přezutí, objednejte se co nejdříve.

Zimní a letní pneumatiky mají rozdílné složení směsi, ze které jsou vyrobeny. Zimní musí zajistit dobrou ovladatelnost automobilu za drsného mrazivého počasí. „Jejich vysoká elasticita je vıhodou na ledu a sněhu,“ uvádí Roman Budskı z Tımu silniční bezpečnosti.

Vyzkoušejte si kvíz, co všechno víte o pneumatikách. Pokud kvíz ukončíte s úspěšností více než osmdesát procent, můžete se zúčastnit soutěže o poukaz v hodnotě deset tisíc korun na nákup pneumatik značky Continental, které letos ovládly nezávislé testy zimního obutí renomovaného německého autoklubu ADAC (vısledky testů plášťů rozměrů 175/65 R14 a  205/55 R16 čtěte zde).

Podrobnosti k soutěži se dozvíte v příslušném hodnocení po úspěšném absolvování kvízu. Vítěze vylosuje 19. listopadu 2018 generátor náhodnıch čísel.