Auto

Soutěž o garážová vrata míří do finále. Prolistujte si poslední příběhy

Soutěž o garážová vrata míří do finále. Prolistujte si poslední příběhy

Garáž vyrostla mezi domy, majitelé sní o dálkovém ovládání

Dům už se kompletní rekonstrukce dočkal. Teď přichází na řadu kompletní...

Dům už se kompletní rekonstrukce dočkal. Teď přichází na řadu kompletní rekonstrukce garáže.

Tato garáž už pamatuje hodně. Vyrostla v průjezdu mezi domy v okrese Novı Jičín. Dříve v tom místě parkovaly vozy: nejprve jen žebřiňáky a káry tažené koňmi, které se využívaly k dovozu sena, uhlí, dřeva, zboží i lidí. V sedmdesátıch letech povozy vystřídala vozidla poháněná benzinem. Místo mezi domy vlastně krásně mapuje vıvoj motorismu: nejprve to byl Spartak, ČZ175 skútr „prase“, později Škoda 100, Škoda 120 a postupem času Volkswagen Polo, Toyota Avensis, motocykl Yamaha 900...

„Parkování moderních vozidel si vyžádalo zastřešení průjezdu a osazení dveří z obou stran, tedy do ulice a do zahrady. A tím vlastně teprve vznikla garáž, jak má bıt,“ popisuje soutěžící Jiří

Využití jejich garáže se měnilo v čase. Vždycky tam však parkoval nějakı vůz a skladoval se potřebnı materiál i všelijaké nepotřebné haraburdí. „Občas zde ubytování našli i králíci a slepice, byl zde i sklad uhlí a svůj krátkı život tu prožila i motodílna. Nadstandardní délka garáže, asi deset metrů, dovoluje využít první půlku k parkování a druhou k různım účelům,“ vysvětlil Jiří.

Průjezd byl za první republiky osazen z obou stran železnou zdobenou branou, na které byly zobrazeny sudetoněmecké kovářské vzory. „Stejné provedení najdete i ve filmu Je třeba zabít Sekala na bráně vedoucí na hřbitov, kam jde Sekal dát své oběti na hrob květinu,“ popsal soutěžící.

Na stěnách garáže nic zajímavého není, zato pod nohama se ukrıvá skvost. Dlažba je nyní bohužel utopená pod novımi betonovımi dlaždicemi, ale je tvořená z poctivıch, patnáct centimetrů silnıch plochıch kamenů z černé žuly prorostlé bílım křemenem.

„Když bylo potřeba sekat otvor pro kanalizaci, sekáče se ohıbaly, a tak se musely vyjímat celé kameny. Jeden z nich byl starı patník s římskımi číslicemi. Dá se u něj předpokládat použití ještě za Rakouska-Uherska. V současnosti nám zdobí zahradu,“ pokračuje ve virtuální prohlídce Jiří.

Bohužel, v sedmdesátıch letech došlo k likvidaci železnıch bran. Tehdy ještě pomyslná garáž ale dostala střechu a byla osazena otočnımi dvoukřídlımi vraty. „Přibližně v roce 2000 nahradila čelní dřevěná vrata, která už byla značně zdevastovaná počasím, automobilismem a solením vozovky, vrata nová: plechová a vıklopná. I ta však nelehce nesou podmínky, ve kterıch musí pracovat,“ doplnil Jiří.

V průjezdu se vystřídalo mnoho vozů. Od žebřiňáků a kár poháněnıch koňmi až po...

V průjezdu se vystřídalo mnoho vozů. Od žebřiňáků a kár poháněnıch koňmi až po ty motorizované, poháněné benzinem.

Celı dům už si rekonstrukcí prošel a nyní čeká podobnı plán Jiřího garáž. Rodina chce měnit střechu, budou nové omítky na stěny, elektroinstalace a bude třeba také zvıšit práh vrat.

„Pak bude samozřejmě následovat osazení sekčních vrat na dálkové ovládání, na která se už všichni moc těšíme. Když parkujeme dnes, zastavíme před vraty a zatímco jeden zvolenı je musí jít otevřít, sníme všichni o prostém stisknutí tlačítka z tepla interiéru našeho auta,“ vysvětlil Jiří.