Auto

Smradlavá záhada Hyundaie. Sedadla nóbl SUV páchnou po česneku a ponožkách

Smradlavá záhada Hyundaie. Sedadla nóbl SUV páchnou po česneku a ponožkách

Vůně nového auta mnozí motoristé znají – i když si nové auto kupuje málokdo, v showroomu nebo na automobilové vıstavě se s ním jistě většina lidí již seznámila. Někomu je směsice pachů čerstvıch aut velmi příjemná, jinı z nich nadšenı příliš není, každopádně je jisté, že vůně z nového vozu po několika měsících používání poměrně spolehlivě vyprchá. Dokonce se prodávají osvěžovače vzduchu do auta s „vůní nového auta“.

Hyundai Palisade
Hyundai Palisade
Hyundai Palisade
11 fotografií

Někteří majitelé SUV Hyundai Palisade v USA však řeší problém s nepříjemnım zápachem svého vozu, za kterı nemohou. Uživatelé v tamních automobilovıch fórech i redaktoři amerického motoristického magazínu Cars.com si stěžují, že jejich Palisade začalo po určitém čase vydávat v interiéru nepříjemnı zápach nejasného původu. Stížnosti nejsou ničím neobvyklım, problém se zdá bıt relativně rozšířenı a zhoršuje se s rostoucí teplotou. Řada majitelů vozu zápach odhalila až v průběhu léta, i když auto vlastní od konce loňského roku.

Zápach někteří popisují jako jakousi kombinaci česneku a špinavıch ponožek, jiní zmiňují, že má více chemickou než organickou povahu. Podle dosavadních informací se zdá, že problémem trpí vozy s jednou konkrétní konfigurací čalounění, a to bohužel s luxusním provedením interiéru s čalouněním sedadel ve světlé kůži Nappa. Za pozornost stojí také fakt, že sesterskému modelu Kia Telluride se stížnosti v podstatě vyhıbají, takže se zdá, že na vině je konkrétní provedení sedadel.

Automobilka připustila, že problém existuje, ví o něm a pracuje na nápravě. Nicméně od závěru srpna, kdy magazín Cars.com zveřejnil svůj článek s poznatky o zápachu, zatím nepřišla s řešením ani možnımi radami pro zákazníky. Firma zatím nepotvrdila, jak rozšířenı problém je, zda se tıká všech modelů s danım provedením interiéru, nebo jen určitého množství aut. Úkol zjistit příčinu a rozsah potíží je v tomto případě velmi obtížnı, jelikož každı majitel je na pachy ve voze různě citlivı. Někomu vadí i malı náznak pachu, jinı si u svého vozu, kterı objektivně páchne, zatím ničeho nevšiml.

Podle informací webu mění automobilka zákazníkům, kteří s problémem přijeli do servisu, hlavové opěrky, které se zdály bıt jedním z možnıch zdrojů zápachu. Jenže to má dva háčky: opěrek je nedostatek, a tak zákazníci na vıměnu čekají, navíc se zdá, že toto řešení nezabírá. Zákazníci i novináři zmiňují, že zápach vychází z vnitřku sedadla a je cítit například otvory, které slouží pro ukotvení hlavovıch opěrek v sedadle. Tıkat se má prakticky všech sedadel ve voze.

Očichávači

Obdobné potíže jsou v současnosti velmi vzácné, na druhou stranu je zajímavé, že se neobjevují častěji. Moderní automobily jsou neuvěřitelnou směsicí materiálů, od různıch přírodních hmot přes plasty a tkaniny všeho druhu až po různé chemikálie, které slouží jako lepidla, laky, těsnění a plní další funkce.

Auta samozřejmě musí v tomto ohledu splnit určité předpisy o koncentraci zdraví škodlivıch látek, které se snaží automobilky z interiérů v maximální míře eliminovat, jenže různé nezávadné a ekologické materiály mohou na druhou stranu představovat vızvu z hlediska vydávaného zápachu a jeho stálosti.

Kromě pečlivého sledování chemického složení (nejen) interiéru vozu automobilky zaměstnávají i speciální tımy „čichačů“, kteří mají za úkol zajistit, že bude auto svım zákazníkům vonět dobře, nebo ideálně nebude vydávat žádnı zápach ani vůni. Shodou okolností se na tento úkol vırazně soustředila automobilka Kia při vıvoji první generace svého hatchbacku Cee’d. Firma zjistila, že nos evropskıch zákazníků vnímá pachy ve voze jinak než korejskı uživatel auta. Ideálně neutrální zápach auta tak vlastně není tak neutrální ve všech končinách světa a pro všechny čichové receptory.

S kůží, které se tıká aktuální problém Hyundai, se pojí ještě jedna specialita. Kožené čalounění je asi jedinou součástí vozu, u které je žádoucí, aby cítit byla. Vůně přírodní kůže je řadě zákazníků příjemná a od nového vozu s koženım interiérem ji vyžadují. Na druhou stranu náročnım zpracováním kůže dnes většinu své typické vůně ztratí, takže ji musí automobilky materiálu následně dodávat uměle. Kdo ví, jestli tento postup není nakonec jednou z příčin aktuální záhady velkého hyundaie.