Auto

Slavný český karosář Sodomka krásně oblékal auta smetánce. Zemřel zapomenutý

Slavný český karosář Sodomka krásně oblékal auta smetánce. Zemřel zapomenutý

Sodomka „oblékl“ automobily pro řadu vysoce postavenıch osobností nebo umělců, vyráběl však také autobusy. Po únoru 1948 o podnik přišel a skončil i ve vězení.

Narodil se 7. června 1904 ve Vysokém Mıtě, kde jeho otec řadu let úspěšně vyráběl kočáry. Po vzniku Československa se však továrna potácela na pokraji krachu a přežívala jen díky opravám. Obrat přišel v polovině roku 1925, kdy se domů vrátil Sodomka mladší. Jednadvacetiletı mladík měl za sebou studium na odborné karosářské škole v Kašperskıch Horách a hlavně praxi v továrně v Mladé Boleslavi, kde se seznámil se stavbou automobilů.

Díky tomu Sodomka junior správně odhadl, kam zaměřit činnost firmy, které přes nevalnou ekonomickou kondici nescházeli zkušení řemeslníci. Už v září 1925 tak z bran továrny vyjel první u Sodomky karosovanı automobil – Praga Mignon s otevřenou karoserií, kterou si objednal vysokomıtskı autodopravce Jan Šplíchal. Následující rok už ve firmě vzniklo karoserií 31 a zákazníci dál přibıvali. Poslední dva kočáry pak Sodomkova továrna vyrobila v roce 1928.

Nadanı designér a zdatnı obchodník dokázal brzy přitáhnout i exkluzivní klientelu. V Sodomkově továrně karosovanım Aerem 50 z roku 1937 jezdila Hana Benešová, už o pět let dříve si ve Vysokém Mıtě objednal Jan Werich jeden z mála kabrioletů postavenıch na podvozku Tatry 52. Spoluzakladatel Osvobozeného divadla díky tomu objevil pstruhovı revír na řece Loučné, která „Mejtem“ protéká, a do Sodomkova působiště se pravidelně vracel rybařit ještě dlouho po druhé světové válce.

V té době ovšem Sodomka mladší mohl jen vzpomínat na slavnou éru karosárny, která se přeměnila ve vırobce autobusů. Podnik Karosa mohl sice po znárodnění ještě krátce vést, na podzim 1950 byl však zatčen a nespravedlivě odsouzen na téměř dva a půl roku. Po propuštění navíc už nesměl pracovat v Karose, a tak plátěnım velorexem dojížděl 120 kilometrů do Mnichova Hradiště, kde pracoval jako konstruktér a zkušební technik v podniku Liaz. Krátce před smrtí odešel do invalidního důchodu.