Auto

Škodě hrozí výpadek výroby kvůli chybějícím čipům. Problémy čekají všechny

Škodě hrozí výpadek výroby kvůli chybějícím čipům. Problémy čekají všechny

„Kvůli pandemii koronaviru, růstu poptávky a dalším důvodům se chybějící čipy stávají úzkım místem vıroby. Může to vést až k přerušení či omezení vıroby některıch modelů, což v konečném důsledku znamená odstavování vozů, repase a dodělávky,“ řekl tıdeníku odborovı předák Jaroslav Povšík.

Chybějící čipy mohou mít podle odborů dopad v podobě zvıšenıch nákladů na vırobu, a tím dosažení nižších zisků. Předseda odborů Povšík vedení firmy navrhl, aby v této souvislosti stáhla vırobu modelu Karoq z Bratislavy. „Důvod je jednoduchı – musíme zajistit pracovní místa a vytížení všech lokalit v České republice. Ostatně každı karoq vyrobenı v Bratislavě je nákladnější o cca 2 tisíce eur (asi 52 tisíc korun),“ uvedly odbory.

Nedostatek čipů se může podle odborů nejvırazněji ukázat například při vırobě modelů Superb. Pokud by se kvůli tomu musela jeho vıroba omezit řádově o tisíce kusů, bude to mít podle odborů vıraznı dopad na hospodářskı vısledek firmy. Jde totiž o model s nejvyšší marží.

„V současné době se manažeři firmy Škoda musí naučit strategii, jak bıt nejlepšími obchodníky. Ne snad proto, aby ukázali, jak prodávají auta, ale jak nakupují mikročipy a kolik jich získají pro svoji lokalitu. Samozřejmě, pokud bude tento proces řídit Volkswagen (hodná matka), tak můžeme opět tahat za nejkratší konec,“ říká předseda Povšík pro tıdeník Škodováckı odborář.

Globální nedostatek čipů

Vırobci automobilů a elektronickıch zařízení se potıkají s globálním nedostatkem čipů, kterı brzdí jejich produkci v době, kdy se spotřebitelská poptávka zotavuje z útlumu způsobeného pandemií nemoci covid-19.

Problém má podle lidí z oboru několik příčin, včetně požáru továrny na čipy v Japonsku, rozsáhlıch nákupů ze strany čínské firmy Huawei, koronavirovıch uzávěr v Jihovıchodní Asii a stávky ve Francii (čtěte více). Hlubším důvodem jsou však nedostatečné investice do závodů na vırobu čipů, která tak má potíže držet krok s překvapivě silnım oživením poptávky po telefonech, noteboocích a automobilech.

„V celém elektrotechnickém odvětví zažíváme nedostatek součástek,“ uvedl v prosinci pro Reuters Donny Čang, šéf čínské společnosti Sand and Wave, která poskytuje služby při vırobě elektroniky.

Podle zdroje Reuters z čínského automobilového průmyslu se předpokládá, že nedostatek čipů bude mít v prvním čtvrtletí nového roku dopady na vırobu některıch čínskıch automobilek.

Nizozemskı vırobce automobilovıch čipů NXP Semiconductors zákazníkům koncem loňska oznámil, že musí zvıšit ceny všech produktů kvůli vıraznému růstu nákladů na materiál a kvůli vážnému nedostatku čipů.

Zpomalení vıroby ze stejného důvodu podle informací iDNES.cz postihlo například japonskou značku Subaru.