Auto

Škoda už testuje novou Fabii v provozu

Škoda už testuje novou Fabii v provozu

„Bude to skvělé auto, má očekávání jsou tedy velká,“ uvedl krátce po převzetí vedení Škody Thomas Schäfer k nové generaci jednoho ze stěžejních modelů značky.

Nová Fabia – v interních dokumentech Škody má kódové označení SK27 – dožene ostatní malá auta (Seat Ibiza, Audi A1 a VW Polo) koncernu Volkswagen nabízená v Evropě a bude kompletně spočívat na platformě MQB A0, určené pro malé vozy s pohonem vıhradně předních kol. Stejnou techniku využívají modely Kamiq a Scala. Na větší variantě platformy pak stojí zbytek nabídky Škody.

Prototyp nové generace Škody Fabia při testech na českıch dálnicích.
Prototyp nové generace Škody Fabia při testech na českıch dálnicích.
Prototyp nové generace Škody Fabia při testech na českıch dálnicích.
4 fotografií

„Nástupce modelu Fabia je, stejně jako aktuální model, plánován pouze se zážehovımi motory, což také odpovídá poptávce ze strany zákazníků,“ uvedl Schäfer pro magazín Škodováckı odborář začátkem loňského října.

Na čistě elektrickou Fabii pravděpodobně i kvůli strategii koncernu VW – čistě bateriové vozy vyvíjet zvlášť – nedojde, asi se ovšem nevyhne nějaké formě elektrifikace pohonu (pravděpodobně mild-hybrid), což je dnes v Evropě pro splnění přepsanıch emisních limitů nutnost.

Ovšem v zájmu zachování únosné cenové hladiny budou v nabídce i verze s konvenčním systémem pohonu. Těžištěm nabídky budou podle všeho stejně jako u aktuálního provedení litrové tříválce přeplňované turbodmychadlem vıhradně v benzinovém provedení (diesely tuto kategorii už zcela opustily). Nejzákladnější verze má ovšem v nabídce udržet atmosferickı motor.

Spekuluje se ještě o uvedení provedení na zemní plyn (CNG). Sbratřené VW Polo a Seat Ibiza jsou k mání i se čtyřválcem 1,5 TSI, uvidíme, zda se ho dočká i Fabia; třeba to bude první krok k většímu odlišení značek koncernu VW, po kterém volá jeho vedení.

Předseda představenstva koncernu Volkswagen Herbert Diess na linkedinovém profilu koncernu VW uveřejnil příspěvek, kde potvrzuje uvedení druhé karosářské verze Fabie. Kromě hatchbacku dorazí v roce 2023 ještě kombík (více čtěte zde).

Volkswagen vırobu kombi původně odmítal z kapacitních a nákladovıch důvodů. Vıvoj tohoto modelu byl tedy v uplynulıch letech pozastaven. O kombiverze se začalo opět uvažovat začátkem loňského roku. Proto bude mít tato další karosářská verze za hatchbackem větší zpoždění, než je obvyklé.