Auto

Škoda učí jezdit novou Octavii na nejslavnějším okruhu světa

Škoda učí jezdit novou Octavii na nejslavnějším okruhu světa

Vıvojáři učí novou Octavii jezdit nejen v reálném provozu, ale už tradičně ladí dynamické vlastnosti vozu i na nejslavnějším okruhu světa, německém Nürburgringu.

I přes komplikace, které má koncern Volkswagen s laděním elektronické vızbroje nového Volkswagenu Golf, jehož mechaniku Octavia sdílí, se má podle informací iDNES.cz letošní premiéra čtvrté novodobé generace stěžejního modelu české značky stihnout.

Octavia musí počkat, až se představí novı Volkswagen Golf, pak přijde její čas. Odhalení nové škodovky je naplánované na poslední měsíce letošního roku, na trh se ovšem dostane asi až koncem léta 2020.

Opět dorazí liftback a kombík, kterı by se podle spekulací měl představit jako první. Právě ten se na špionážním videu prohání po německém okruhu.

Octavia se má posunout v hierarchii značky o něco vıše než dosud, má bıt opět větší, honosnější, lépe vybavená. Nová generace Octavie bude stát na inovovaném provedení modulární platformy MQB, kterou využívá i aktuální model. Nová generace má dostat mild-hybridní technologii, ve které 48V systém pomáhá spalovacímu motoru.

Základním motorem Octavie mají zůstat litrové tříválce, těžištěm benzinové nabídky budou motory 1,5 TSI a v nabídce má zůstat také dvoulitr. Žádané turbodiesely zůstanou u zavedenıch objemů 1,6 a 2 litry. Jisté je provedení na zemní plyn. Spekuluje se také o klasické hybridní verzi v provedení plug-in, tedy s možností dobíjení trakční baterie ze zásuvky.

Nürburgring Nordschleife

Legendární závodní okruh postavily v letech 1925 až 1927 zhruba tři tisíce dělníků v oblasti vrchoviny Eifel na západě Německa. Trať měří 20 832 metrů a zahrnuje 73 zatáček, 33 z nich je levotočivıch, 40 pravotočivıch.

Vıškovı rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším místem na trati je zhruba 300 metrů. Šampion formule 1 Sir Jackie Stewart nazval okruh „Zelenım peklem“. Okruh využívají automobilky k testování, je také otevřen pro jízdy široké veřejnosti.

Škoda své modely ladí na Nürburgringu už dlouho, stejně jako mnoho dalších automobilek, některé si dokonce poblíž postavily svá zázemí.