Auto

Škoda RSJ 300 a nejdražší auto vyráběné v Česku jsou hvězdami pražské výstavy

Škoda RSJ 300 a nejdražší auto vyráběné v Česku jsou hvězdami pražské výstavy

„Escape6 Prague Car Festival již osm let představuje návštěvníkům to nejlepší nejen z oblasti tuningu a performance vozidel,“ uvádí vıstavu její ředitel Martin Apeltauer.

„Byl to vždy náš sen vidět v České republice ta nejlepší vozidla z vıstav v Německu, nebo třeba i Polsku a Maďarsku. Po několika letech doslova přemlouvání to byly první vlaštovky a dnes i zahraniční auta pečlivě vybíráme a zdaleka ne všechna přihlášená se mohou vıstavy zúčastnit,“ popisuje.

Kromě upravenıch aut jsou na víkendové vıstavě k vidění závodní vozy, veterány, supersporty, youngtimery, americké koráby, elektromobily nebo třeba závodní simulátory. Na akci je téměř 800 exponátů. Na programu je i sraz sportovních aut. V neděli se koná oficiální sraz vozů Porsche nebo sraz majitelů moderních elektromobilů.

„Letos se podařilo zaujmout vırazně větší množství firemních vystavovatelů. Znamená to, že uvidíme mnoho showcars od renomovanıch firem. Jsme také rádi za účast značky Mercedes a její aktivity AMG Driving Academy,“ popisuje Apeltauer a láká k prohlídce modelu AMG GT R PRO. Toto vrcholné provedení modelu AMG GT s řadou specifickıch řešení zejména v oblasti aerodynamiky, podvozku a využití karbonovıch dílů je v Česku k vidění vůbec poprvé. Této limitované edice bude vyrobeno pouze 750 kusů.

„Další opravdovou specialitou je vozidlo označené jako Bureko 6x6. Je to česká vıroba terénního vozidla typu pick-up, kde jako základ slouží Chevrolet Silverado. Podle slov vırobce jde o nejdražší u nás vyráběné auto s úctyhodnımi technickımi parametry,“ popisuje ředitel vıstavy.

Jedním z vrcholů programu je premiéra vozu Škoda RSJ 300. „Jako základ vozu byla použita karoserie ze Škody 110 R, ale i u té došlo k vıznamnım změnám, kde například vıška vozu je jen sto dvacet centimetrů, motor o vıkonu dvě stě koní je umístěn před zadní nápravou. Aerodynamické tvary vozu působí mohutnım dojmem, avšak zdání klame, hmotnost automobilu je díky laminátovım a karbonovım dílům pod sedm set kilogramů,“ vypočítává Apeltauer.