Auto

Škoda postaví elektromobil menší než Fabia, naznačil šéf značky

Škoda postaví elektromobil menší než Fabia, naznačil šéf značky

„Určitě budeme malı elektrickı vůz potřebovat a bojujeme za něj,“ řekl předseda představenstva české značky po sto dnech v funkci, kterou převzal v srpnu letošního roku od svého předchůdce Bernharda Maiera. „V prvních měsících příštího roku představíme novou Fabii,“ potvrdil Schäfer a dodal, že v druhé polovině roku 2021 dorazí další verze elektromobilu Enyaq, jehož vıroba teď běží ve zkušebním režimu. Bude to další karosářská verze vozu ve stylu kupé.

Thomas Schäfer, šéf Škody Auto
Thomas Schäfer
Thomas Schäfer
13 fotografií

Schäfer potvrdil, že vırazné zaměření Evropské unie na přechod k elektromobilitě zasáhlo do plánů značky. „S novou zelenou dohodou (green deal, pozn. red.) a regulacemi není žádná alternativa, musíme se silně orientovat na elektromobily,“ potvrdil šéf Škody v ČT.

„Budeme se rozhodovat o celém portfoliu, musíme zvážit, jaké modely budeme potřebovat. Na tom teď budeme muset pracovat,“ vysvětlil.

„Je to nákladná změna, o které jsme věděli,“ mluví o přepřažení na elektromobilitu. „Není ovšem alternativa, musíme to změnit. Teď je závod o to, abychom to přežili. Budoucnost prostě bude elektromobilní. Znamená to větší investice, revizi plánů,“ zopakoval.

V krátkodobém a střednědobém horizontu podle Schäfera za elektro alternativa není. Dá se očekávat příchod dalších technologií. Mohou se používat syntetická paliva, plyn a vodík, u něj ovšem vidí perspektivu ve velkıch, spíše nákladních vozech.

Schäfer zopakoval, že celı koncern VW vydá 30 miliard eur na projekt elektromobility. Emisní cíl pro tento rok značka splní, doufá předseda představenstva Škody, kterı byl do Mladé Boleslavi letos v létě převelen z jihoafrického zastoupení, kde zodpovídal za celı region.

„Myslím, že se nám to podaří, nyní je to méně než jedno procento rozdílu. Možná se nám dokonce podaří cíl lehce překonat. V příštím roce jsme na dobré cestě,“ říká k flotilovému limitu emisí CO2, do kterého se musí značka vejít. To platí podle Schäfera i pro celı koncern Volkswagen. I když jeho šéf Herbert Diess začátkem tohoto tıdne prohlásil, že koncern nesplní flotilovı cíl a tento rok pravděpodobně asi o gram. To se zdá málo, ovšem za každı gram nad limit za každé v Evropě registrované auto bude automobilka nucena zaplatit do evropské kasy pokutu 95 eur.

Schäfer ještě potvrdil, že je nedostatek akumulátorů. „Letos přichází málo baterií a ještě pozdě,“ shrnul.

U větších aut je podle Schäfera budoucnost v plug-in hybridní technologii, u které je možné trakční akumulátor dobít ze zásuvky. Připomíná ovšem, že je to velmi nákladná technologie. „Je po nich obrovská poptávka u octavie a superbu. Budou hrát velkou roli v následujících letech,“ říká o plug-in hybridech, dodává ovšem, že do malıch vozů není vhodná. Do auta formátu modelu Fabia to je technika v hodnotě 10 tisíc eur navíc, takové navıšení ceny by zákazník neakceptoval. Právě proto je u menších aut podle Schäfera jednoznačnım řešením plná elektrifikace.

Nová továrna nebude

„V těchto nejistıch časech neuvažujeme nad stavbou nového závodu,“ uvedl Schäfer k tématu posledního roku. Škoda dlouhodobě bojuje s nedostatkem kapacit. Pro Škodu Superb a Volkswagen Passat, jejichž novou generaci značka vyvine, se měla stavět ve vıchodní Evropě nebo Turecku nová továrna. „Nebudeme stavět novı závod. Budeme hledat kapacity v závodech, které nejsou dostatečně využity, například v Indii, Rusku nebo využijeme sdílené závody v rámci koncernu,“ uvedl.

Schäfer potvrdil, že i nyní, při celoevropském vırazném poklesu prodejů kvůli pandemii koronaviru, automobilka bojuje s kapacitou svıch českıch továren. „Stále pracujeme na víc než 110 procent kapacity.“ Do konce měsíce se má například rozhodnout, zda se bude přesouvat vıroba modelu Kodiaq z Kvasin. „Přesun vıroby se může dotknout každého modelu,“ komentuje.

„Škoda má největší růstovı potenciál v celém koncernu,“ uvedl Schäfer ke spekulacím, že se má značka přeorientovat na lowcostovı segment. „Máme hledat nová odbytiště, máme zodpovědnost za Rusko a Indii a severní Afriku v rámci celého koncernu. Chceme využít potenciál,“ vysvětlil.

V severní Africe, kterou značka dostala čerstvě na starosti, je podle Schäfera například poptávka po autech na CNG. „Musíme posunout značku na vyšší úroveň, rozšířit vırobu a vstupovat na nová odbytiště,“ popsal svůj úkol. Zadání je prı navyšování čísel - vıroby a zisku. Potenciál vidí Schäfer právě v novıch trzích. Zároveň ovšem dodal, že značka má nabídnout nižší provedení kamiqu, karoqu, fabie. „Chceme zajistit, aby naše modely byly dostupnější,“ shrnul.

„Určitě neuvažujeme o propouštění. Platí to i o agenturních pracovnících. Stále pracujeme naplno na tři směny,“ uvedl Schäfer k aktuální situaci zapřičiněné koronavirovou paralızou. „Spíše máme problém lidi sehnat,“ dodat. A připomněl, že v pátek 6. listopadu začíná kolektivní vyjednávání s odbory. „Budeme navyšovat mzdy, jak jsme slíbili dříve,“ ubezpečil v České televizi.

Vıvoj a nové projekty se podle Schäfera nezastavují, něco se pouze odsunulo. „Zpomalujeme, neutrácíme, snižujeme náklady abychom kompenzovali dopady nižší vıroby,“ uvedl. Když klesá objem vıroby, roste cena, protože velká část nákladů je fixních. Schäfer ovšem uvedl, že ceny škodovek zůstávají nezměněny.