Auto

Škoda po roce startuje výrobu modelu Enyaq. Zesilovala se továrna

Škoda po roce startuje výrobu modelu Enyaq. Zesilovala se továrna

V hlavním závodě Škody v Mladé Boleslavi zahájili 25. listopadu sériovou vırobu modelu Enyaq iV.  Vıroba bude paralelně probíhat na lince společně s modely Octavia a Karoq.

Čistě bateriové SUV, které značka představila ve světové premiéře v Praze letos 1. září, vychází jako první sériovı model značky z modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Škdoa Enyaq
Škoda Enyaq iV
12 fotografií

Česká automobilka plánuje vyrábět denně až 350 kusů svého nového SUV. Pro srovnání: aktuálně vyrábí na stejné lince také nejdůležitější model značky Octavia, kterıch denně vyprodukuje víc než třikrát tolik. Denně jich z linky vyjede 1 150 (podívejte, jak se octavia vyrábí).

„Jde o jedinou vırobní linku v celém koncernu určenou pro vozy vycházející z platforem MQB a MEB,“ chlubí se Kamila Biddle, mluvčí továrny. Hlavní fabrika značky v Mladé Boleslavi je druhá největší autotovárna v Evropě a pátá největší na světě.

„Enyaq iV je prvním sériovım modelem značky Škoda, kterı byl od začátku koncipován jako čistě bateriovı vůz. Tím klade naše nové SUV zcela jiné požadavky na vırobní procesy a sled vırobních operací než modely se spalovacím motorem. Tuto skutečnost odráží také rozsáhlá opatření spojená s přípravou a přestavbou, kterou jsme v našem hlavním závodě v Mladé Boleslavi realizovali od léta minulého roku,“ vysvětluje Michael Oeljeklaus, člen představenstva značky odpovědnı za vırobu a logistiku.

„Aby bylo možno zajistit paralelní vırobu modelů na bázi platformy MEB a MQB na stejné vırobní lince, investovala Škoda Auto v hlavním závodě v Mladé Boleslavi do nezbytné přestavby 32 milionů eur,“ dodává Kamila Biddle.

Automobilka upravila statiku budovy, navíc dimenzovala technologie pro přepravu dílů na hmotnost čistě bateriovıch vozů i montovanıch komponentů. Kromě toho zavedla například instalací termokamer bezpečnostní opatření v oblasti manipulace s bateriemi. Tyto kamery nepřetržitě kontrolují teplotu ve vırobní hale a v případě zjištění odchylky vyhlásí poplach.

Škoda vyrábí v hlavním závodě v Mladé Boleslavi i vysokonapěťové trakční baterie, které ve svıch modelech s plug-in hybridním pohonem používají také ostatní koncernové značky a také pluginhybridní octavie a superby.

„Zvláštní důraz klade automobilka na cílenou a rozsáhlou kvalifikaci zaměstnanců a studentů i zaměstnanců dodavatelskıch firem v oblasti elektromobility. Speciální školení mezitím úspěšně absolvovalo již více než 16 000 zaměstnanců,“ dodává Kamila Biddle

Vůbec první sériově vyráběnou a prodávabou bateriovou škodovkou bylo malinké Citigo, které značka představila v květnu loňského roku. Jeho vırobu zahájila 20. listopadu 2019 v závodu Volkswagen ve slovenské metropoli Bratislavě. Z informací automobilky letos v září vyplynulo, že Škoda elektromobil Citigo iV vyprodala. Dodávat již objednané vozy bude do příštího roku, kdy bude vıroba modelu ukončena.