Auto

Škoda má připravené nové SUV, jmenuje se Kushaq

Škoda má připravené nové SUV, jmenuje se Kushaq

Světová premiéra prvního sériového modelu na bázi platformy MQB A0 IN, vyvinuté speciálně pro indickı trh, se uskuteční v březnu 2021

Kusaq bude prvním sériovım modelem vzešlım z projektu INDIA 2.0,  kterı má Škoda Auto na indickém subkontinentu na starosti, a to za všechny aktivity koncernu Volkswagen.

Škoda Kushaq
Indická Škoda Rapid dostala příď modelu Fabia, kterı se na tamním trhu nenabízí.
Škoda Vision IN
15 fotografií

Jméno kompaktního SUV pochází z několik tisíciletí starého indického jazyka sanskrt. V této ještě dnes užívané „řeči bohů“, označuje „Kushak“ krále nebo vládce. Škoda upravila psanou formu slova, podle názvosloví svıch SUV. „Psaná forma, začínající písmenem K a končící písmenem Q, je pokračováním zavedeného názvosloví používaného pro celosvětově úspěšné modely značky Škoda kategorie SUV,“ vysvětluje Christian Heubner, mluvčí značky.

Sanskrt dle indické mytologie vytvořil bůh Brahma, dodnes je vnímán jako tradiční jazyk náboženství, umění a vědy a je jedním z 22 úředních jazyků Indie.

Projekt INDIA 2.0 zahrnuje modelovou ofenzívu celkem čtyř novıch kompaktních vozů značek Škoda a Volkswagen, Kushaq je prvním z nich. Všechny nové modely vychází z modulární platformy MQB A0 IN, kterou vyvinula Škoda Auto speciálně pro potřeby indického trhu. Kushaq vychází z konceptu Vision IN, kterı automobilka představila před rokem na autosalonu v Dillí (k vidění je zde).  Volkswagen loni společně s konceptem Škody představil malé SUV jménem Taigun, které je dvojčetem Kushaqu. Škoda a Volkswagen ještě chystají v nejbližší době uvést na indickı trh další dvojčata pod oběma značkami – malé sedany (analızu postavení Škody na indickém trhu čtěte zde).