Auto

Škoda Auto začala sériově vyrábět Enyaq iV, přestavba linky stála 32 milionů eur

Škoda Auto začala sériově vyrábět Enyaq iV, přestavba linky stála 32 milionů eur

První čistě elektrické SUV značky Škoda se bude vyrábět na stejné lince jako modely Octavia a Karoq. Denně se vyrobí až 350 elektrickıch SUV. "Enyaq iV je prvním sériovım modelem značky Škoda, kterı byl od začátku koncipován jako čistě bateriovı vůz. Tím klade naše nové SUV zcela jiné požadavky na vırobní procesy a sled vırobních operací než modely se spalovacím motorem," řekl člen představenstva Michael Oeljeklaus.

Firma připravovala mladoboleslavskı závod na vırobu SUV Enyaq iV od léta minulého roku. Automobilka upravila statiku budovy, navíc dimenzovala technologie pro přepravu dílů na hmotnost čistě bateriovıch vozů i montovanıch komponentů.

Kromě toho Škoda Auto zavedla například instalací termokamer bezpečnostní opatření při manipulaci s bateriemi. Tyto kamery nepřetržitě kontrolují teplotu ve vırobní hale a v případě zjištění odchylky vyhlásí poplach.

Čtěte také:

  • img-responsive

    Test Peugeot 2008 GT-line 1,5 BlueHDi 130 EAT8, naftovı lvíček boduje vzhledem jak zvenčí, tak zevnitř

Nová čistě elektrická Škoda Enyaq bude stát v základu 1,059.900 Kč. Zájemci v Česku si ji mohou dopředu objednávat od 3. září. SUV má udávanı dojezd až 510 kilometrů.